FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
5 Травня, 2024

Олег Тягнибок на Хмельниччині: «Своєю бездіяльністю влада фактично стимулює обвал ринку цукру»

Олег Тягнибок, лідер ВО Свобода. Фото: з архіву

Лідер ВО «Свобода» відвідав одразу декілька міст Хмельницької області, де розповідав людям про своє бачення нинішньої ситуації в Україні

В обласному центрі лідер «Свободи» заявив, що його політична сила претендуватиме на потужну націоналістичну фракцію у наступному парламенті, а він боротиметься за посаду голови Верховної Ради України.
На Красилівському цукровому заводі, на якому Олег Тягнибок побував після Хмельницького, він наголосив, що «злочинна влада в різні роки не турбувалася про інтереси національного товаровиробника, більше того, вона свідомо знищила десятки підприємств, позбавила людей робочих місць, змусивши їх шукати заробіток за кордоном». «Цукрова промисловість має усі шанси стати конкурентноспроможною на зовнішньому ринку, - заявив Олег Ярославович. - Для цього потрібна політична воля і бажання влади. Вона повинна грати не під дудку іноземного капіталу і іноземних держав, а захищати своє – українське».
На думку лідера націоналістів, навіть хороший врожай не гарантує повернення вкладених коштів українським сільськогосподарським товаровиробникам. «Україна – одна із небагатої європейських країн, яка повністю забезпечує себе виробництвом такого стратегічного продукту як цукор, - зауважив голова ВО «Свобода». - Виробництво цукру цього року може сягнути до 2,2 мільйонів тонн. При внутрішньому споживанні приблизно 1,8-1,9 мільйонів тон, 300 – 400 тисяч тонн цукру Україна може поставляти на зовнішні ринки, тим самим покращуючи свій зовнішній торгівельний баланс. Для цього у випадку перевиробництва повинен виступити гравцем від держави Держкомрезерв і викупити надлишки цукру. Натомість своєю бездіяльність влада фактично стимулює обвал ринку цукру. Уже сьогодні при собівартості виробництва одного кілограму цукру на рівні 7 – 7,30 гривень реалізаційна ціна цукру становить 6,3 – 6,4 гривні. Враховуючи те, що всі цукрові заводи зобов'язанні здійснювати попередню оплату за газ в розмірі понад 15 мільйонів гривень щомісяця, це може призвести до банкрутства галузі. А у цукровому виробництві задіяні приблизно 2 мільйони селян і робітників. На обслуговування цукрового виробництва тільки машинобудівна галузь отримує щороку понад мільярд гривень».
Залишаючи терени Хмельниччини, Тягнибок зупинився в Волочиську, де теж розповів про цукор, землю, плани своєї партії та ідею розбудови, цитуємо: «сильної Національної Української Держави».