ye-logo.v1.2

Енергоатом витратить 1,5 мільйона гривень, щоб дізнатися, як будівництво нових блоків Хмельницької АЕС повпливає на тварин

Суспільство 14311
Енергоатом виділив 1,5 мільйона гривень на проведення впливу будівництва нових енергоблоків Хмельницької АЕС на різні види тварин
Енергоатом виділив 1,5 мільйона гривень на проведення впливу будівництва нових енергоблоків Хмельницької АЕС на різні види тварин. Фото: Хмельницької АЕС

Дослідження мають закінчити до кінця 2024 року.

Філія «Енергоатому» – «Атомпроектінжиніринг» оголосила про виділення півтора мільйона гривень на проведення оцінки впливу будівництва нових енергоблоків Хмельницької АЕС на різні види тварин. Оголошення про це було опубліковане 2 липня на порталі публічних закупівель «Прозоро».

Угоду без проведення конкурсу уклали того ж дня з інститутом зоології імені І. І. Шмальгаузена Національної академії наук України на суму 1 мільйон 482 тисячі 960 гривень.

Метою дослідження є збір та аналіз даних щодо видів тварин у зоні потенційного впливу будівництва додаткових блоків Хмельницької АЕС. Крім того, необхідно оцінити можливі ризики впливу та, у разі потреби, розробити рекомендації щодо довгострокового збереження видів, які можуть опинитися під загрозою.

Під час роботи мають бути зібрані та проаналізовані наявні дані щодо видів тварин за не менше ніж 25-річний період в зоні впливу Хмельницької АЕС. Польовими дослідженнями має бути охоплена зона радіусом не менше трьох кілометрів навколо будівництва.

Оцінка впливу планованої діяльності на тварин буде проводитись відповідно до Резолюції 6 (1998) Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування (Бернська конвенція). Це гарантує, що всі дослідження відповідатимуть міжнародним стандартам охорони природи.

Дослідження має бути виконане до 31 грудня 2024 року.

Нагадаємо, що Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг 17 червня схвалив законопроєкт про будівництво енергоблоків №3 і №4 на Хмельницькій АЕС. Проте екоактивісти виступають проти добудови цих енергоблоків стверджуючи, що у законопроєкті про добудову ХАЕС не враховується поточний стан споруд, які почали будувати у 1980-х роках і залишили незавершеними майже на 40 років, що підвищує ризики цього проєкту.

Читайте також: Дезінформація про розбудову Хмельницької АЕС та маніпуляції про військовополонених: добірка фейків тижня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую