ye-logo.v1.2

«Хтось розбиває клумби з квітами, а мені наймиліші екзотичні кури»

Суспільство 10490
Дмитра Скрипника
Гамірні зграйки курчаток більше схожі на маленькі пухнасті клубочки.. Фото: Дмитра Скрипника

Напевно, важко у сільській місцевості знайти таке обійстя, де б не було домашньої птиці. Одні купують і вирощують на м'ясо бройлерів, інші надають перевагу породам курей яєчного напрямку.

 А Віктор Рехліцький із села Вихрівка, що на Дунаєвеччині, ось уже 5 років розводить елітні породи курей заради… краси. Незважаючи на те, що така декоративна птиця виростає до 5-6, а той 7 кг, в чоловіка рука не підіймається рубати таких красенів. За словами Віктора Петровича, «на бульйон» йдуть лише «відбраковані» екземпляри або кволі й хворобливі. Всі ж інші чинно й гордовито крокують подвір’ям родини Рехліцьких: “оргпінтони” пальові, “брами” темні, куріпчасті, світлі та блакитні, “кохінхіни” мармурові та чорні, мисливські фазани. Всі вони - переселенці з Німеччини та Угорщини, але почуваються у нас досить комфортно й привільно.
Щоб покращити репродукційні функції, відведіть курочок до перукаря!
Загалом у Віктора Петровича близько десяти порід декоративних курей. У кожній кліточці-вольєрі проживає по одному півнику та по три курочки. В деяких «апартаментах» ганяють гамірні зграйки курчаток, які більше схожі на маленькі пухнасті клубочки. Кури сидять у «полоні» доти, поки яйця господар збирає на інкубацію. Така ізоляція допомагає уникнути змішування порід. Потім, коли інкубаційний період минув, курей можна випустити у спільний гурт. “Кохінхіни” та “брами” не дуже добре висиджують потомство, а ось “оргпінтони” пальові - чудові насідки, - каже птахівник. - Тому можна спокійно підкидати їм яйця інших порід курей. До речі, якщо ви побачили, що запліднення яєць відбувається погано, то вашим пернатим слід вкоротити пір’ячко нижче хвоста. “Оргпінтони”, “брами” та “кохінхінки” такі пухнасті, що це може впливати на їхні репродукційні функції. Якщо ж зробити їм «зачіску», то запліднення відбуватиметься без проблем. Це м’ясо-яєчні породи курей. Вони несуться дуже добре з весни, але з червня потроху перестають. Одна така елітна птиця коштує 100-150 доларів. Але їх люди купують більше для краси. Так вийшло і в мене. Хтось розбиває клумби, а мені наймиліші екзотичні пернаті”.
«Кури делікатні, тому вимагають ретельного догляду»
Курка породи Брама має спокійний характер, велика і дуже красива. Не поступаються їй у красі й “кохінхіни”. Ця м'ясна порода була виведена ще в Стародавньому Китаї. Вона досягає в зрості 70-75 см. “Ці кури значно делікатніші, ніж звичайні, й догляд за ними має бути ретельнішим, - розповідає Віктор Петрович. - Їм потрібно давати побільше “Чіктоніка” (вітамін для курей). Цей препарат, завдяки наявності збалансованої кількості вітамінів і незамінних амінокислот, заповнює дефіцит елементів в організмі птахів, сприяє нормалізації обміну речовин та енергії. Його застосування стимулює ріст і розвиток пташенят, у курей-несучок підвищує несучість, знижує ембріональну смертність. У птиці покращується апетит, підвищується стійкість організму до стресів та інфекційних захворювань. Годую я свою пернату братію сумішшю кукурудзи та пшениці. Дуже добре мішати до корму ще й овес. Це корисно для їхнього шлунка. Також можна давати їм люцерну й щодня доливати чистеньку водичку. Курчатка ж їдять кукурудзяно-пшеничну дерть (співвідношення - 2:1). Щойно пташенята вилупилися, потрібно з три тижні давати їм «Старт для курчат» (продається в аптеках). У перші дні – це їхній основний раціон. А вже потім потроху вводити в дерть (курчатка краще перетравлюють зерно, якщо воно подрібнене). Також необхідно обов’язково робити птиці щеплення від чумки та бронхіту двічі на рік: восени та навесні. В клітках слід регулярно проводити дезінфекцію та підсипати свіженьку сухеньку тирсу на підлогу. Так, мороки багато, проте заняття це цікаве й захоплююче. А краса вирощеної птиці приносить справжнє задоволення. Я вважаю себе щасливою людиною, бо займаюся улюбленою справою. Світ птахів – це зовсім інший вимір часу, в якому забуваєш про проблеми».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую