FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
23 Липня, 2024

Мандрівка вихідного дня: швидко, дешево та насичено

«Старий млин», м. Тернопіль.. Фото: автора

Багатьом знайома ситуація: відпустка наприкінці літа, а то й взагалі у листопаді, а так хочеться відпочити, з’їздити кудись, отримати нові враження... Можна влаштувати для себе невеличке свято, організувавши мандрівку на вікенд.

 Переваги такої подорожі: коротка тривалість (викроїти один або два дні зможе навіть дуже заклопотана людина), не дуже великі витрати, зате концентровані враження.
Для мандрівки вихідного дня чудово підійдуть сусідні обласні центри Тернопіль, Вінниця та Чернівці, а також одне з найпопулярніших туристичних міст України Львів, який зручно розташовується у чотирьох годинах їзди від Хмельницького.

У Тернопіль на екскурсію до ресторану
Тернопіль — затишне місто на річці Серет, із маленькими чистими вуличками та великим мальовничим озером, патріотичними мешканцями та багатим культурним життям. Головні визначні місця — це Старий Замок та домініканський костел, що розташовані у самому центрі, велике штучне озеро з островами Закоханих та Чайка. Озером можна покататися на катамаранах та катері, у центрі на вулиці Руській купити картину, музичний диск чи сувеніри. Тернополяни обов’язково порадять вам скуштувати місцеве пиво “Опілля” та сходити на екскурсію у... ресторан. І не дивно, бо “Старий Млин” більше схожий на етнографічний музей: старовинні глечики та самовари, вишиті рушники та старі газети замість серветок. Та й попоїсти там можна справжні українські страви.
Проїзд
Потягом із Хмельницького до Тернополя їхати дві години, сполучають ці міста понад десяток потягів, із них найзручніші: потяги №120 “Запоріжжя-Львів” та №70 “Маріуполь-Львів”, які відправляються із Хмельницького о 8.03 та 9.05 відповідно, назад із Тернополя о 17.46 та 20.01. Вартість квитка — 30-40 грн. плацкарта, 50-70 грн. купе.
Проживання
Стандартний двомісний номер у тризірковому готелі в центрі міста обійдеться у 350-400 гривень, покращений — у 570 грн. У “беззірковому” готелі можна зупинитися за 250-300 грн., у хостелі — за 150-200 грн. Квартира подобово — 150-300 грн.

Гастрономічний тур до Львова
Пам’яток у Львові стільки, що й говорити про них не має сенсу. Прогулянка центром старого міста — це вже екскурсія, де на кожному кроці краса та старовина. Однак крім гарно збереженої середньовічної архітектури Львів приваблює культурним життям (сюди їдуть на концерти, вистави, фестивалі), а також... кулінарією. Гастрономічний тур до Львова із відвідуванням численних кав’ярень, де можна скуштувати найсмачнішу каву, до “Майстерні шоколаду”, де готують “Полуничні цьомки” та “Фісташкові витребеньки”. Також можна зайти до колоритної кнайпи “Криївка”, де на вході питатиме пароль “бендерівець” із рушницею або відвідати один із найекзотичніших закладів — кафе “Мазох”.
До речі, 28-30 червня відбудеться гастрономічний фестиваль “Львів на тарілці”, відвідувачі якого зможуть пізнати особливий смак страв львівської кухні.
Проїзд
Дорога до Львова займе чотири години. Щоб бути там якомога раніше, можна виїздити із Хмельницького вночі: потяги Одеса-Львів (відправлення о 2.04, прибуття о 6.10), Одеса-Ужгород (відправлення 3.30, прибуття 7.48). Для любителів поспати підійдуть потяги Запоріжжя-Львів та Маріуполь-Львів. Зі Львова в неділю ввечері можна вибратися на потягах Львів-Маріуполь, Львів-Одеса, Чернівці-Одеса. Вартість квитків: плацкарта — 30-70 грн., купе — 60-100 грн.
Проживання
Одне з найпопулярніших туристичних міст, тому мережа готелів, хостелів, подобових квартир тут дуже широка, ціни дуже різні залежно від місця розташування готелю та умов проживання.
Стандартний двомісний номер у тризірковому готелі коштує від 400-600 грн., у готелі без зірок — від 200-400 грн., ліжко у хостелі — від 70 грн.
Пропозиція квартир подобово дуже велика: від крихітних квартирок економ-класу за 150 грн. до сучасно обладнаних п’ятикімнатних помешкань за п’ять тисяч гривень.

На шоу фонтанів до Вінниці
Останнім часом Вінниця приваблює туристів найбільшим у Європі плавучим фонтаном, розташованим на Південному Бузі. Фонтан має довжину 140 метрів і висоту струменя до 60 метрів, унікальну “зимуючу технологію”, демонструє музично-світлові та лазерні шоу. У вихідні фонтан працює з 12 до 22 години, найбільше відвідувачів збирається на нічне шоу, що розпочинається о 21 годині.
Також у Вінниці можна відвідати музей-садибу видатного лікаря Миколи Пирогова, музей письменника Михайла Коцюбинського, здійснити прогулянку старими кварталами, поплавати на теплоході Південним Бугом, який тут значно ширший, ніж у Хмельницькому, а також накупити фірмових солодощів відомої навіть за межами України кондитерської фабрики.
Проїзд
Дорога до Вінниці — дві години. Залізницею добиратися не дуже зручно, оскільки потяги прибувають у Вінницю рано-вранці (Кам’янець-Подільський-Київ, Трускавець-Київ) або аж о 15-16 годині (Львів-Москва, Львів-Сімферополь). Тому краще їхати автобусом, які починають ходити з автостанції № 1 о 6 годині і курсують практично щогодини. Із Вінниці можна виїхати практично у будь-який час, навіть пізно ввечері (о 22-23-ій годині). Вартість квитка — близько 40 грн.
Також до Вінниці ходить рейковий автобус, подорож на якому може становити цікавість для поціновувачів незвичного транспорту. Автобус відправляється з Хмельницького залізничного вокзалу о 4.19 та 12.43, із Вінниці — о 08.23 та 17.40. Квиток коштує близько 20 грн., але в дорозі ви будете близько чотирьох годин.
Проживання
Двомісний номер економ-класу (з загальною ванною) обійдеться у 250 грн., стандартний — 300-400 грн., комфорт або люкс — від 400 грн., ліжко у чотиримісному номері у хостелі — 125 грн. Зняти квартиру на добу — 190-300 грн.

За старовиною до Чернівців
Чернівці багаті на архітектурні пам’ятки та музеї, історія цього дивовижного міста налічує понад 600 років. Вийшовши на залізничному вокзалі, ви вже потрапите у будівлю, якій понад сто років. А далі пішохідна вулиця Ольги Кобилянської, фантастичної краси Чернівецький університет (колишня резиденція буковинського митрополита), символ міста — ратуша, художній музей, котрий вражає розкішною фрескою на фасаді та багатою колекцією творів, будинок-корабель... Крім того, із Чернівців можна здійснити вилазку у Хотинську фортецю чи на Дністер.
Проїзд

Добиратися до Чернівців зручно потягами (Київ-Чернівці, Одеса-Чернівці, Сімферополь-Чернівці), які виїжджають пізно ввечері, і вранці ви на місці (у дорозі вісім-дев’ять годин). Квитки: 50-90 грн. плацкарта, 100-150 грн. за купе.
Автобусом добиратися вдвічі швидше, до того ж, вони ходять не лише вдень, а й вночі. Квиток коштує близько 70 грн.
Проживання
Ціни на готелі коливаються у межах 200-500 грн.: номери економ-класу — 200 грн. на добу, стандартні — 270-360, покращені — 300-400 грн. Бюджетні варіанти — від 100 грн.