FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
30 Червня, 2024

«Продам головну ялинку області»

Як журналіст «Є Поділля» вирішив «заробити» на новорічній красуні, яка встановлена на майдані Незалежності в Хмельницькому

Ера інформаційних технологій дається взнаки. Все частіше люди намагаються щось придбати чи продати через Інтернет-аукціон. Журналісти – не виняток. У цьому році чимало наших колег із інших областей продавали такі речі, як лампочки, землю і навіть душу. Ось і вирішив кореспондент «Є Поділля» перед Новим роком продати… головну ялинку Хмельницької області!
«Ну, як же так? Як можна продати нашу красуню (незважаючи на моральний бік питання), коли вона стоїть на майдані Незалежності?» – мабуть, такі запитання виникли в головах багатьох читачів «Є Поділля». Але ж згадайте 2008 рік, коли хмельничанин на українському Інтернет-аукціоні спробував продати… Батьківщину! А точніше – «Державу Україну». Мотивація нашого земляка була такою – йому набридли щорічні вибори, відсутність напрямку розвитку країни та ослаблена економіка. Тоді в аукціоні взяли участь 15 людей, і лот «Держава Україна» зі стартовою ціною в одну гривню сягнув до 500 мільйонів гривень. Щоправда, торги так і не відбулися. Адміністрація аукціону вирішила вилучити лот із продажу. Від гріха подалі…
За схожою схемою діяв і журналіст «Є Поділля». Ми виставили головну ялинку Хмельниччини зі стартовою ціною одна гривня. Однак в резюме лоту вказали: «Оскільки зняти ялинку з майдану Незалежності не можемо, бо це кримінальна відповідальність,  пропонуємо лише фото нашої красуні». У додатку дали й фото – минулорічне. А «свіже» мав отримати той, хто запропонує більшу суму. Час пішов.
Сімдесят переглядів лоту за день – і жодного покупця. Одразу ж згадалося, як журналісти з Києва продавали трудову книжку програміста за 1 500 гривень. І коли зрозуміли, що нікому не потрібен досвід роботи (за гроші) програмістом, запропонували обміняти на трудову книжку з досвідом в’язання гачком. У підсумку – жодного клієнта. В нашій же ситуації вийшло трохи не так. Приблизно на 80 потенційному клієнті, знайшовся той перший, який захотів придбати нашу ялинку за одну гривню. «Ура», – раділи ми. Все-таки наша ялинка комусь потрібна! Але радість була недовгою. Через три дні аукціону адміністрація сайту вилучила наш лот, оскільки він був занесений до заборонених. Ніби у «Червону книгу». Після перемовин з адміністратором Інтернет-аукціону з’ясували, що наш лот вводить в оману покупців своїм заголовком «Продам головну ялинку Хмельницької області». «Ви продаєте фото, а не саму ялинку, тому і обманюєте потенційних покупців», – сказали кореспонденту «Є Поділля». І хоча в описі лоту вказано, що продається лише фото, це не допомогло. Що ж, справжнісінький провал…
P.S. Інтернет-аукціони - доволі серйозні платформи для продажу або купівлі товарів. І хоч на них, як і на вулиці, можна зіткнутися з шахраями, все одно вони мають право на життя, оскільки на них доволі часто люди купують те, що в магазині продається дорожче. До того ж, на них можна знайти чимало цікавих лотів, які на Хмельниччині купити майже нереально. Хоча частенько лоти бувають дуже не серйозними. Зокрема, «Лампа Аладина»… звичайна лампочка, яка, за твердженням продавця, виконує бажання, якщо її потерти. А може, й справді є диво-лампи? Й вони виконують бажання у новорічну ніч? Але це вже зовсім інша тема для матеріалу…