ye-logo.v1.2

Якщо вас затримали за кримінальне правопорушення, адвокат приїде через дві години

Суспільство 1972
Обвинуваченому правова допомога надається безоплатно за рахунок держави
Обвинуваченому правова допомога надається безоплатно за рахунок держави. Фото: автора

У цьому запевнила директор Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Стьопіна.

«За функціонування старого Кримінального процесуального кодексу України (КПК) була маса скарг затриманих по ходу досудового розслідування, або вже у суді. Вони нарікали на те, що під час затримання порушувалися їхні права, і що їм не була надана правова допомога, хоча у протоколі вони зазначали, що бажають її отримати, – розповів Сергій Кушнір, заступник начальника СУ ГУНП у Хмельницькій області. – Створення і початок функціонування Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги вирішило ці питаня. Тепер закон зобовязує нас при затриманні людини повідомити цей Центр. Тому зараз такі питання відпали і скарг на дії слідчих, щодо позбавлення права затриманих на захист, у цьому році немає зовсім».

Йдеться про новий КПК України, зокрема про ст. 20 «Забезпечення права на захист».

«Слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд зобов’язані роз’яснити підозрюваному, обвинуваченому його права та забезпечити право на кваліфіковану правову допомогу з боку обраного ним або призначеного захисника.
У випадках, передбачених цим Кодексом та/або законом, що регулює надання безоплатної правової допомоги, підозрюваному, обвинуваченому правова допомога надається безоплатно за рахунок держави» – пункти 2 і 3 статті 20 КПК України.

Наталія Стьопіна, директор Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги пояснила принцип роботи Центру у такому випадку.

«У відділі організації з надання безоплатної вторинної правової допомоги п`ять головних спеціалістів чергують цілодобово. Вони примають у телефонному режимі дзвінки про затриманих за вчинення кримінального правопорушення, а також постанови слідчих, або ухвали суду з вимогою призначити адвоката. Черговий приймає дзвінок від працівника поліції, в якому зазначає, хто затримав, контактні дані посадової особи, інформацію про затриманого, у вчиненні якого кримінального правопорушення його підозрюють і куди має прибути захисник. Після чого черговий звязується з адвокатом. На сьогодні у нас укладено вже 93 контракти з адвокатами (ми обслуговуємо всю нашу область). І черговий зв`язується з черговим адвокатом, говорить йому хто затриманий і куди необхідно підїхати.

На пошук адвоката надається одна година. Далі йому надсилається доручення в електоронному вигляді і адвокат протягом години прибуває до підозрюваного. Адвокат зобов`язаний провести конфіденційне побачення, зясувати позицію свого підзахисного , обговорити подальший захист по справі, ну і відповідно далі бере участь у слідчих діях. Дія доручення адвоката діє упродовж всього часу утримання особи під вартою» – розповіла Наталія Стьопіна.

Директор Центру звернулаувагу й на те, що жоден випадок із затриманням не може пройти повз них, оскільки кожної доби черговий центру звіряє дані про кількість затриманих із черговим з управління Національної поліції.

Адвокат із Центру надання безоплатної вторинної правової допомоги прибуде до затриманого навіть тоді, коли людина вже має власного адвоката, або відмовляється від захисту. У цьому випадку адвокат повинен з`ясувати усі обставини і особисто у цьому переконатися. Тоді підозрюваний пише відмову від безоплатної правової допомоги.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую