ye-logo.v1.2

У хмельницьких садочках у батьків просять дозвіл на використання фото їхніх дітей

Суспільство 9604
Фото: charivne.info

Документ мають підписати мама чи тато.

В деяких дитячих садочках Хмельницького в батьків просять письмовий дозвіл на використання фото з їхніми дітьми. Як повідомили читачі сайту «Є», саме такий документ дають підписати мамі чи татові, і аргументують тим, що дошкільний заклад має власний сайт та хоче там публікувати світлини вихованців.

«Батьки мають підписати документ, про те, що вони дають згоду або не дають на використання фотографій та відеоматеріалів навчально-виховного процесу на сайті дошкільного закладу, стендах, на виставках фотографій, у звітних матеріалах, чи тих, які будуть подаватися на конкурси чи презентації», - зазначили читачі сайту.

У міському департаменті освіти про такі прохання керівництва ДНЗ не знають. Як пояснила заступник директора департаменту Світлана Губай, нічого поганого у таких діях свої колег вони не бачать.

«Вказівки департаменту освіти, щодо таких дій не було. Але логічно вони правильно діють, оскільки батьки можуть оскаржити те, що виставили в інтернеті фотографії їхньої дитини, якщо вони не давали такої згоди. Тому не вбачаємо в цьому чогось поганого. Це нормально, коли є узгодженість дій між вихователями, керівниками дошкільного закладу і батьківською громадськістю», - додала Світлана Василівна.

Наскільки доречними є дії керівництва садочка пояснює Руслана Матущак, заступник начальника відділу представництва Хмельницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Юристка каже, що загалом процес «фото-, кіно-, теле-, чи відео» зйомки може суттєво порушувати певні особисті права особи. Цивільний кодекс України передбачає, що цей процес може відбуватись лише за її згодою. Згода може бути як письмова, так і усна, залежно від обставин, за яких провадиться.

Руслана Миколаївна додає, що у випадках зйомки дітей, дозвіл на неї мають надати батьки, оскільки в Сімейному кодексі України визначено, що батьки (опікуни, усиновлювачі) є їх законними представниками.

«Що стосується «фото-, кіно-, теле-, чи відео» зйомки у дитячих садках під час проведення урочистих заходів та святкувань, я раджу все-таки брати згоду, бажано письмову, від батьків (опікунів, усиновлювачів) дитини, яку збираються знімати, задля уникнення зайвих проблем та можливих «судових переслідувань»,- запевняє Руслана Матущак.

Додає, що не потрібно отримувати згоду на зйомку у публічних місцях: відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах. Але сам факт присутності дитини у публічному місці, не означає, що батьки згодні на те, щоб дитину фотографували чи знімали на відео. Тому, якщо батьки дитини, заперечують проти зйомки, то її потрібно припинити.

«Важливо те, чи можна ідентифікувати дитину на зображені, яке публікується, адже тоді воно вважатиметься її персональними даними. Особливу увагу варто звернути на зйомку дітей, що використовується в рекламних цілях. Також законодавчо заборонено зображення дітей у небезпечних ситуаціях та заборонено фотографувати дітей, коли вони використовують товари, призначені для повнолітніх. Зокрема – дітей та зброї, навіть іграшкової тощо», - стверджує юрист.

Руслана Миколаївна зауважує, що законом передбачені випадки, коли дозвіл на зйомку та розповсюдження фотографій не потрібний. Наприклад, під час розшуку зниклих дітей, тощо.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую