FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
30 Квітня, 2024

У Шепетівському районі зимувати на місцевому ставку залишилась пара лебедів

На Шепетівщині мерзне пара лебедів. Фото: denzadnem.com.ua

Експерти кажуть, з пернатими все добре.

 У селі Велика Рішнівка, що у Шепетівському районі, на зимівлю на ставу залишилась лебедина пара. Як пише «День за днем», шестеро молодих лебедів полетіло, а ці двоє лишилися.

«Рятувальники разом з представником ветеринарної служби сказали, що лебеді здорові, ловити їх не будуть, нехай на ставу й зимують. У випадку сильніших морозів, нехай хтось в селі забере їх на зимівлю до себе», - пише видання.

Як пояснили «День за днем» біологи, випадки зимівлі лебедів, звичне явище через те, що в них є можливість знаходити корм. Цей інстинкт такий самий як і розмноження, тому не потрібно його знищувати.

«Підгодовувати лебедів варто у випадку, якщо птах в небезпеці, поранений чи хворий. Крім того, досить часто птахи можуть сидіти на кризі, це не означає, що вони примерзли і рятувати їх нема потреби. Вони через деякий час полетять до водойм, які ще не замерзли. Частішають випадки зимівлі лелеки білого, це пов'язано із тим, що птах знайшов ресурс для зимівлі. Тому і його також не потрібно рятувати, якщо він здоровий, літає, періодично десь зникає і з'являється на ночівлю до гнізда», - йдеться у повідомленні.

Годувати водоплавних птахів хлібом не радять, оскільки він не входить до їхнього звичного раціону. Якщо на вулиці 15–30° нижче нуля, тоді можна «пригостити» птаха пшеницею, ячменем, просом, вівсом, рисом, або крупами — вівсяною чи перловою. Можна давати овочі. Не забувайте, що птахи отримують від людини лише частину необхідної їжі, а решту свого раціону повинні знаходити самостійно в природі.