ye-logo.v1.2

У хмельницькому архіві відреставрували карту, якій понад 150 років: чим вона особлива

Суспільство 2071
Аби відреставрувати цей документ, фахівці застосували різні види реставраційного паперу, у тому числі й японський
Аби відреставрувати цей документ, фахівці застосували різні види реставраційного паперу, у тому числі й японський. Фото: Держархіву Хмельницької області

Фахівці працювали над відновленням цінного картографічного документа, який належить до національного архівного фонду.

Фахівці Державного архіву Хмельницької області завершили реставрацію унікального документа – карти, якій понад 150 років. Вона належала до документів тих фондів ХІХ століття, які потребували першочергової реставрації.

Як зазначають в Держархіві, робота була надзвичайно кропіткою: реставратори працювали над відновленням та дезінфекцією цінного картографічного документа, який належить до національного архівного фонду, - плану частини села Микулин Заславського повіту Волинської губернії (нині - Шепетівщина) та навколишньої місцевості (фонд 674 Заславське у чиншових справах присутствіє).

За словами заступника директора архіву Олександра Войтовича, цей архівний документ датується 1871 роком. А його особливостями є значний розмір – 1 метр 27 сантиметрів на 1 метр 9,5 сантиметра. Окрім того, карта чудово зберегла кольорову гаму та основні графічні елементи плану.

Аби відреставрувати цей документ, фахівці застосували різні види реставраційного паперу (у тому числі й японський) та сучасні консерваційні засоби.

Як зазначають в Державному архіві Хмеьницької області, за перше півріччя 2024 року в реставраційній майстерні архіву здійснили ремонт та реставрацію понад 5 тисяч аркушів та ручну дезінфекцію майже 300 аркушів архівних документів, зокрема й тих, які постраждали у пожежі 2003 року в Кам'янець-Подільському міському державному архіві.

Додамо, робота над ідентифікацією та реставрацією документів, які вдалося врятувати під час пожежі у Кам'янці-Подільському архіві, що сталась у 2003 році, триває вже понад 20 років. За рік реставратори опрацьовують від 4 до 6 тисяч аркушів пошкоджених документів.

Наразі відреставровані більше шести відсотків від загальної кількості пошкоджених справ. Аби повністю завершити роботи необхідно понад 200 років…

До теми: Досі пахнуть згарищем: як триває реставрація архівних документів, постраждалих під час пожежі у Кам'янці-Подільському

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую