ye-logo.v1.2

У Шепетівці місцеві жителі потерпають від укусів бродячих собак

Суспільство 2373
У Шепетівці поки ніяк не борються з бродячими собаками
У Шепетівці поки ніяк не борються з бродячими собаками. Фото: denzadnem.com.ua

Тварин планують стерилізувати.

Кілька днів тому у Шепетівці собака покусала 86-річну жінку. Як розповідають медики, тварина збила потерпілу і вкусила за гомілку. Наразі шепетівчанку прооперували і їй нічого не загрожує.

За словами завідувача травматологічним відділення Шепетівської ЦРЛ Анатолія Нікітіна, велика проблема міста - це бродячі собаки. У минулому році до лікарні з укусами звернулось 107 осіб, 46 із з них отримали щеплення проти сказу.

«У нас дуже багато випадків укусів бродячими собаками. Вони повсюди, не дають людям проходу. Організація захисту тварин пропонує будки їм будувати, але це не вирішує ситуацію. Усіх, хто звертається з укусами ми вакцинуємо проти сказу. Ампула медпрепарату коштує 450 гривень, а їх для однієї людини потрібно хоча б п'ять. Купують ці ліки за бюджетні кошти», - розповідає Анатолій Васильович.

Однак додає, що не завжди всім вистачає вакцини через нюанси із застереженням бюджету на сесії і перерахунком коштів. Тому, інколи, пацієнти змушені купувати вакцину самостійно.

У міськраді про ситуацію знають. За словами очільника Шепетівки Михайла Полодюка, ще минулого року прийняли програму про утримання бездомних собак, але практичних заходів ще не робили.

«У лютому на сесії обговоримо це питання. Попередньо, плануємо невеличкий притулок з тимчасовим утриманням і проведенням операцій по стерилізації. Досліджували притулку для тварин у Славуті і Нетішині, але ті заходи, які впровадили ці міста, малорезультативні, адже собак в місті не меншає, а утримання притулку коштує близько мільйона гривень на рік», - каже Михайло Іванович.

Міський голова додає, що наразі фахівці управлінь міськради обраховують скільки коштуватиме стерилізація та супутні питання міському бюджету. У лютому-березні ситуація роз'ясниться і робота у цьому напрямку розпочнеться.

«До моменту прийняття закону «Про жорстоке поводження із тваринами» у 2017 році, працівники міського комунального підприємства відловлювали і присипали бродячих собак. Зараз ніхто такого прав не має і ніякі заходи не проводяться», - стверджує Михайло Полодюк.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую