ye-logo.v1.2
19 Жовтня, 2019

Випускники хмельницького інституту створили виставку військових «сувенірів»

Наталя ГАРМАТЮК Суспільство 1746
Музейна експозиція буде доповнюватись
Музейна експозиція буде доповнюватись. Фото: автора

Експозицію обіцяють поповнювати.

Сьогодні, 19 лютого, у Хмельницькому інституті соціальних технологій «Україна» відкрили виставку присвячену студентам-учасникам АТО та ОСС. Серед експонатів – боєприпаси, бронежилети, парашути, зброя, каски та багато іншого. Допомогли формувати колекцію самі ж бійці, які навчались у виші та брали участь у воєнних діях на Сході.

«Нашому закладу у Хмельницькому виповнилось 20 років. Чимало молодих хлопців з Хмельницького інституту соціальних технологій, стали військовими і зі зброєю в руках пішли на захист незалежності та територіальної цілісності нашої Батьківщини. Наш випускник Максим Гузун загинув в АТО, а Олег Топольницький отримав важкі поранення та травми під час революційних подій у Хмельницькому. Багато хто і досі продовжує навчання та боронить країну», - каже директор інституту Михайло Чайковський.

Випускником інституту в 2006 році був і Олег Бляхарський. Бувши активним учасником Революції гідності, Олег з 2014 по 2015 рік у складі 8-го полку спецпризначення боронив країну у зоні АТО.

Експозицію готували студенти-учасники АТО/ОСС

«На Майдані я був у складі 4-ої козачої сотні. Першу смерть я побачив там 20 лютого. Ми хотіли змінити принцип керування державою, привести інших керівників, щоб покращити наще життя. Але, на жаль, так не сталося. Після Майдану я прийшов у деражнянський військкомат, але лише через деякий час у складі 8-го полку пішов на Схід. Сьогодні я хотів би згадати усіх хлопців, які полягли під час Революції Гідності і тих, з ким ми пробивали коридор до луганського аеропорту», - каже Олег.

Олег Бляхарський - випускник інституту

Із Майдану на війну пішов і Андрій Дрозда. Чоловік розповідає, що з Олегом познайомився на Майдані, хоча обоє земляки - родом з Хмельниччини.

«З Олегом разом були у 4-ій козацькій сотні, разом переживали криваві події на Грушевського. Відкриття музейної експозиції в інституті є дуже важливою подією, оскільки тут виховується майбутнє покоління, а людина, яка не пам’ятає свого минулого - не має майбутнього. До інститутського музею я додав шеврон», - каже Андрій Дрозда.

 Експозицію презентували у конференц-залі університету "Україна"

Як розповніють в інституті, близько сотні випускників, які брали участьу  військових діях,  відгукнулись на прохання і надали зразки амуніції та відпрацьованої зброї для музею. Окрім того, у навчальному закладі вже кілька років діє виставка світлин Петра Радушинського з волонтерських поїздок "Творчої сотні "Рух до перемоги".

Військові передали для музею власну амуніцію

В інституті діє постійна фотовиставка
 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую