FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
22 Липня, 2024

Хмельничина отримала понад 43 мільйони гривень субвенції на «Нову українську школу»

Цьогоріч місцева влада має майже півроку, щоб підготуватися до нового навчального року. Фото: ілюстрація з архіву редакції

Хмельницька область – серед 12 областей-лідерів, що розподілили всі кошти, а значить найближчим часом зможуть почати закупівлі.

Цього року Уряд розподілив і направив в області 1, 215 мільярдів гривень на навчання вчителів та закупівлю обладнання для першокласників, які навчатимуться у школі в межах реформи «Нова українська школа» у 2019-2020 навчальному році. Про це повідомляють у прес-службі Хмельницької ОДА.

«Цьогоріч місцева влада має майже півроку, щоб підготуватися до нового навчального року. Як і торік, ці кошти використовуватимуться на засадах співфінансування. Так, обласні центри повинні будуть докласти не менше 30% власних коштів (формула 70 на 30), райони і ОТГ – не менше 10% (формула 90 на 10), а гірські території та населені пункти на лінії зіткнення – лише 5% (формула 95 на 5)», - йдеться у повідомленні.

Розподіл субвенції здійснюється відповідно до затверджених формул, що враховують як кількість учнів, так і інші фактори. Для забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” у 2019 році” на Хмельницьку область виділено кошти в сумі 43 мільйони 63 тисяч гривень, а саме:

• 35 мільйонів 566 тисяч гривень на закупівлю дидактичних матеріалів, музичних інструментів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів згідно з переліком, затвердженим МОН;

• 7 мільйонів 497 тисяч гривень на підготовку тренерів-педагогів, супервізорів, проведення супервізії та підвищення кваліфікації педагогічних працівників (видатки споживання).

Як зазначають у Департаменті освіти і науки облдержадміністрації, на Хмельницьку область виділено виділено майже 14 мільйонів 484 тисяч гривень. «Із них на закупівлю україномовних дидактичних матеріалів для закладів загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин – 160,5 тисяч гривень, на оснащення закладів загальної середньої освіти засобами навчання та обладнанням для кабінетів природничо-математичних предметів – 8 мільйонів 820 тисяч гривень та на забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти – 5 мільйонів 504 тисячі гривень», - повідомляють у прес-службі.

Фінансування коштів даної субвенції буде здійснюватися відповідно до помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету Державної казначейської служби України від 4.03.2019 року:

• з березня по вересень 2019 на закупівлю дидактичних матеріалів, сучасних меблів, музичних інструментів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту;

• з березня по грудень 2019 року на здійснення витрат на відрядження для підвищення кваліфікації вчителів, асистентів вчителів закладів загальної середньої освіти з інклюзивним та інтегрованим навчанням, директорів закладів загальної середньої освіти, заступників директорів з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи у початковій школі.