ye-logo.v1.2

Скільки небезпечних відходів хмельничани здали на початку 2019-го

Суспільство 2721
У 2019-му хмельничани передали екобусу 5,4 тисячі люмінесцентних і енергозберігаючих ламп
У 2019-му хмельничани передали екобусу 5,4 тисячі люмінесцентних і енергозберігаючих ламп. Фото: Автора

Торік хмельничани здали більше тонни батарейок.

З червня минулого року в Хмельницькому запрацював екобус. Цей автомобіль комунального підприємства «Спецкомунтранс» щомісяця в різних мікрорайонах міста приймає у хмельничан небезпечні відходи. Як засвідчує статистика, найчастіше люди несуть батарейки.

За інформацією «Спецкомунтрансу», у першому кварталі цього року хмельничани вже здали майже 700 кілограмів літієвих батарейок й акумуляторів. До прикладу, в період з червня 2018 року до 1 січня 2019-го до екобуса люди віднесли понад півтори тонни подібних небезпечних відходів.

За словами міського голови Олександра Симчишина, наразі в Україні немає жодного підприємства, яке могло б утилізувати літієві батарейки й акумулятори. Тому вони зберігаються в Хмельницькому на сертифікованому складі ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Укрекопромпроект».

«Минулого року Міністерство екології та природних ресурсів України анулювало ліцензію ТОВ «НВП «Укрекопромпроект» на збір і утилізацію небезпечних відходів. Проте підприємство через суд змогло її повернути, — розповідає Олександр Симчишин. — Нині ми готуємо документацію для створення ліцензованого складу для збору батарейок на базі КП «Спецкомунтранс». Переконаний, що комунальне сховище буде надійнішим. Ми готові зберігати десятки тон батарейок, поки в країні не запрацює їх утилізація. Головне, щоб вони не потрапили у навколишнє середовище».

Цього року хмельничани вже здали майже 700 кілограмів літієвих батарейок й акумуляторів.

Решта небезпечних відходів — лаки, клеї, лампочки й ртутні термометри не зберігаються, а передаються на утилізацію. Так, впродовж першого кварталу 2019 року хмельничани передали екобусу 5,4 тисячі люмінесцентних і енергозберігаючих ламп, 382 ртутні термометри, 124,5 кілограм медикаментів, 180 кілограмів емульсії та масел, 100 кілограмів електронного обладнання, майже 50 кілограмів тари з-під побутової хімії та 179 штук відпрацьованих фільтрів.

Такі небезпечні відходи шкодять навколишньому середовищу й можуть сприяти виникненню важких захворювань у людей. Наприклад, одна батарейка забруднює 400 літрів води та 20 метрів квадратних ґрунту, а ртуть з одного термометра — 6 тисяч метрів квадратних повітря.

«Я ніколи не викидає батарейки та лампочки у смітник, адже знаю, яку шкоду вони завдають екології. Наприклад, коли в пульті від телевізора сідають батарейки, кладу їх в коробочку. Пізніше дружина відносить їх до екобуса», — поділився житель Південно-Західного мікрорайону міста Іван Крутий.

Екобус приймає не лише літієві батарейки, а й ртутні термометри, лампочки, лаки, фарби, елелектронну техніку... 

Нагадаймо, цього місяця хмельничани все ще мають час віддати в екобус небезпечні відходи.

Екобсу чекатиме на вас:
20 квітня — Дубове, ДНЗ№1, вулиця Козацька 54/2;
21 квітня — Озерна, магазин «Дана»;
26 квітня — Заготзерно, магазин «Взуття для нашої родини»;
27 квітня — Ракове, магазин «Контакт», вулиця Гарнізонна;
30 квітня — центр, ТЦ «Дитячий світ».

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую