FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
23 Липня, 2024

Як вибрати шкільний рюкзак першокласнику – поради фахівців

Ранець для першокласника не має важити понад один кілограм. Фото: ілюстративне з 2k19.su

Щоб похід до школи не перетворився на сімейний невроз, достатньо лише завчасно почати до нього готуватися.

За місяць починається новий навчальний рік. А це означає, що марафон покупок до школи вже стартував. Серед різних шкільних атрибутів - зошитів, ручок та альбомів, одним з головніших є рюкзак.

Як обрати рюкзак для школи, на що звертати увагу і як перевірити якість при покупці – дізнавалися журналісти сайту «Є».

Рюкзак, ранець та портфель – в чому різниця?

Виявляється, що сумки для школярів мають різновиди. До школи можна ходити з портфелем, ранцем або рюкзаком.

Портфель – це сумка, яка не має лямок і розрахований виключно на носіння його в руках. З такими сумками до школи ходили наші батьки. Ортопеди не рекомендують такий формат для школярів, адже можливе викривлення хребта.

Рюкзак – це м’яка безкаркасна сумка зі шлейками для носіння на плечах. Такий різновид сумок найчастіше обирають підлітки, а от для школярів молодшого віку він не підходить.

Найліпшим варіантом шкільної сумки для першокласника є ранець. Саме він має щільну спинку, лямки, пластикові вставки по всій поверхні, що не дозволяє дитині носити його на одному плечі і таким чином заробити сколіоз.

Вага, розмір та форма мають значення

Перш ніж обрати ранець, потрібно ознайомитися, який же він повинен бути за стандартами ГОСТу.

  

«Вибір ранців для школярів вражає. Зрозуміло, що діти віддадуть перевагу тому, як саме виглядає рюкзак і які герої мультиків на ньому зображені. Однак потрібно поєднати бажання дітей з критеріями вибору батьків, які розуміють, що хороший ранець – це правильна постава дитини, - каже головний спеціаліст управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Тетяна Левкун. – Перш за все потрібно знати, що ранець першокласника не має важити понад один кілограм, а при його заповненні вага не повинна перевищувати три кілограми. Також ранець повинен мати тверде дно та каркасні стінки. Лямки ранця обов’язково мають регулюватися за довжиною, при цьому не розтягуючись. Рекомендується підбирати ранець з шириною лямок від 4 до 5 сантиметрів. Щодо матеріалу, то якісний ранець повинен бути пошитий з тканини, яка не пропускає вологу».

При покупці рюкзака обов’язково приміряйте його: спинка не повинна тиснути або створювати дискомфорт.

Фахівець радить обирати ранець разом з дитиною. Лише примірявши його, можна побачити, чи верхній край ранця не впирається в потилицю дитині, а нижній - не тисне в спину.

«Не соромтеся попросити продавця наповнити вміст ранця книгами, аби переконатися, чи зручно дитині з ним, і чи немає ніяких перекосів. Якщо нічого не тисне і дитині з ним комфортно - купуйте. В іншому випадку не пошкодуйте часу і пошукайте іншу модель», - радить Тетяна Левкун.

  

При покупці рюкзака обов’язково перевірте замки, декілька разів розстібнувши, перевірте лямки та якість пошиву.

Окрім цього, варто купувати ранець для першокласника зі світловідбивними елементами. «Це допоможуе зробити дитину помітнішою на дорозі у темний час доби. До речі, цей пункт є обов'язковим згідно з нормативами Держстандарту», - говорить фахівець.

Ціна = Якість

Сучасні виробники шкільних атрибутів пропонують доволі великий вибір рюкзаків, портфелів та ранців різноманітних моделей, фірм і брендів. Серед них є моделі доволі високої якості. Як нам розповіли в одному з магазинів канцтоварів, на ціну впливає популярність того чи іншого бренду.

«Є ранці німецького виробництва, і ціна їх стартує від 1400 гривень. Однак є їхні українські аналоги, які значно дешевші, – ціна варіюється від 800 до 1200 гривень. Найнижча вартість ранця для першокласника становить 480 гривень. Чому така ціна? Просто там тканина та фурнітура гіршої якості», - розповіла продавець-консультант.

Головне – ортопедична спинка

Дитячий ортопед травматолог Ігор Бойко:

«Рекомендується віддавати перевагу ранцю з ортопедичною спинкою, особливо якщо мова йде про учнів молодших класів. Не забувайте, що вага ранця має бути не більшою за 10-12 відсотків від ваги дитини. Зверніть увагу на те, щоб спинка  мала м’які подушечки, які повинні вентилюватися. Вони є своєрідними масажорами, що позитивно впливають на спину дитини. Також при покупці перевірте краї ранця, вони не повинні врізатися в плечі дитини. Вже в процесі навчання завжди наголошуйте дитині, що спина при носінні рюкзака повинна бути рівною. Щодня не забувайте робити з дитиною невеличку зарядку. Це може бути нагинання, присідання та розтягування. Всі вправи потрібно виконувати повільно, без різких рухів. Коли усі рекомендації будуть дотриманні, здоров’ю вашого школяра нічого не загрожуватиме».