FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
6 Травня, 2024

Як програма НАТО зробила з хмельницьких військових дизайнерів

Впродовж трьох місяців навчання військові здобули нову спеціальність — «Дизайн». Фото: автора

Нову спеціальність здобуло кілька десятків випускників.

Сьогодні, 4 лютого, у Хмельницькому національному університеті пройшов перший у цьому році випуск колишніх і нинішніх військовослужбовців. На базі центру перепідготовки та соціальної адаптації, який діє при навчальному закладі, вони здобули нову цивільну спеціальність. Їх перепідготовка проходила в рамках цільової програми НАТО.

За словами першого проректора Хмельницького національного університету Михайла Войнаренка, цього разу дипломи отримало 30 випускників. Впродовж трьох місяців навчання вони здобули нову цивільну спеціальність — «Дизайн». Усі вони або колишні військові, або військовослужбовці, який планують покинути лави Збройних Сил України.

«Іноді військові, які звільняються з лав Збройних Сил, не мають цивільної спеціальності. Аби вони могли адаптуватися до нових умов життя, ми допомагаємо здобути їм нову професію», — розповів Михайло Войнаренко.

Також він зазначив, що наразі в Хмельницькому національному університеті військові можуть пройти перепідготовку за спеціальностями «Менеджмент», «Дизайн», «Облік і оподаткування», «Телекомунікація та радіотехніка» та «Комп’ютерна інженерія». Завдяки фінансовій підтримці НАТО загалом впродовж 2006-2013 років 500-годинні курси пройшло понад дві тисячі військовослужбовців, а впродовж 2007-2019 років 350-годинні курси пройшло понад тисячу людей.

Переважна більшість випускників військовослужбовці, який планують покинути лави Збройних Сил України

Як розповів менеджер програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців Крістофер Штаудт, раніше за цією програмою цивільну спеціальність здобували професійні військовослужбовці, які мають звільнятися, або залишили лави Збройних Сил впродовж трьох років до початку курсу. Проте з 2015 року їх кількість розширили.

«Через кризову ситуацію у Східній Україні дали змогу пройти перепідготовку військовим, які звільнилися зі Збройних Сил впродовж десяти років, але пізніше були мобілізовані в зону проведення АТО/ОСС», — розповів Крістофер Штаудт.

«Специфіка таких курсів відповідає ринку праці в регіоні, де вони проводяться», — Крістофер Штаудт

За його словами, специфіка таких курсів відповідає ринку праці в регіоні, де вони проводяться. Втім, головним є не лише навчання військовослужбовців, а й їх подальше працевлаштування. Зокрема, через вісім-дев’ять місяців представники програми НАТО контактують з випускниками й дізнаються, чи змогли вони знайти нову роботу. Наприклад, у 2018 році 90 відсотків військових, які пройшли курси, змогли впродовж кількох місяців працевлаштуватися за новою спеціальністю.

Невдовзі в Хмельницькому національному університеті мають пройти випуски військових, які здобули й інші цивільні спеціальності за програмою НАТО.

Читайте також: Реєстрація на ЗНО стартувала: як і де подати документи