FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
7 Травня, 2024

На Хмельниччині з літаків розкидатимуть вакцину від сказу для диких тварин

Розкидатимуть вакцини відповідно до розробленої схеми, аби на кожен квадратний кілометр потрапило 25 доз вакцин. Фото: ілюстративне shutterstock.com

Людей просять її не чіпати.

На території Хмельниччини проводитимуть заходи з вакцинації диких тварин від сказу. Про це повідомляють в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Хмельницькій області. Приманку з вакциною розкидатимуть з літаків АН-2. Таку пероральну вакцинацію розпочнуть з початком вересня.

В Держпродспоживслужбі зазначають, що ситуація зі сказом на Хмельниччині залишається напруженою.

«Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. На жаль, також хворіють люди. Вакцинація свійських тварин проводиться, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. А от пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Нині науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів», - повідомляють в Держпродспоживслужбі.

Додають, що приманка з вакциною безпечна для тварин і людей, має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині - желеподібна капсула з вакциною проти сказу.

Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS навігації. Розкидатимуть вакцини відповідно до розробленої схеми, аби на кожен квадратний кілометр потрапило 25 доз вакцин. Всього по області планують розповсюдити 467 тисяч 235 доз приманок з вакциною на площі 18 тисяч 689 квадратних кілометрів.

Розповсюдження вакцини відбуватиметься над польовими та лісовими угіддями області поза територіями населених пунктів. Тому в Держпродспоживслужбі звертаються до мешканців області з проханням із порозумінням поставитися до заходів та під час виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати для тварин.

Читайте також: Рибоохоронний патруль зафіксував сімдесят правопорушень за місяць.