ye-logo.v1.2

Газовики прокоментували ситуацію із смертельним отруєнням газом дітей у Хмельницькому

Суспільство 3872
У «Хмельницькгазі» прокоментували ситуацію
У «Хмельницькгазі» прокоментували ситуацію. Фото: Артема Баландіна

Фахівці встановлюють причини, які могли призвести до смерті дітей.

У Хмельницькому розслідують обставини смертельного отруєння газом двох малолітніх братів. Менший, чотирирічний, хлопчик помер у неділю вранці вдома, старший, дев’ятирічний, — через два дні у реанімаційному відділенні Хмельницької міської дитячої лікарні. Також до лікарні госпіталізували їхню 32-річну матір.

Директорка міської дитячої лікарні Наталія Зимак-Закутня розповіла «ВСІМ», 9-річний Максим потрапив до медзакладу в дуже важкому стані у неділю вранці, 25 жовтня. Показники в 17 разів перевищували норму, а саме вміст карбоксигемоглобіну. Це змінений гемоглобін, що виникає внаслідок отруєння газом. Дитина була підключена до кисневого апарату. Сьогодні, 27 жовтня, хлопчик помер.

«В обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ситуацію поки що не коментують. Головний лікар Олександр Терещук сказав, що йому про даний випадок відомо, в закладі триває розслідування ситуації», - повідомляє видання.

Як писав сайт «Є» з посиланням на правоохоронців, за попередніми даними судмедекспертів, причиною смерті дітей стало отруєння чадним газом. За  фактом працівники поліції відкрили кримінальне провадження, а відповідні фахівці досліджують вентиляційні шахти, димові канали будинку та газове обладнання в помешканні родини.

Наразі встановлюються причини, які могли призвести до накопичення у квартирі чадного газу і смерті дітей.

Тим часом акціонерне товариство «Хмельницькгаз» сьогодні, 27 жовтня, зібрало на брифінг працівників ЗМІ, щоб прокоментувати ситуацію, що склалася. За словами директора «Хмельницькгазу» Дмитра Дідика, створюється комісія та вивчаються причини, які могли призвести до інциденту.

«На даний час є безліч різних версій, в тому числі й отруєння чадним газом. При попаданні наших працівників в приміщення, було виявлено ряд факторів, які могли спричинити отруєння чадним газом. А саме: була відсутня природна вентиляція в квартирі, встановлено примусову витяжку, не знаходився в штатному місці датчик тяги», - пояснив він.

За повідомлення газовиків, протягом останнього місяця від мешканців будинку, в якому сталася трагедія, їм надходила лише одна заявка – 24 жовтня о 15:04. Крім неї жодних звернень від інших жителів про нарікання на несправну роботу приладів, чи відчуття запахів не було.

«24 жовтня заявка надійшла від зовсім іншої квартири щодо запаху газу в кухні і була оперативно усунена. А квартира, де відбувся трагічний випадок, ніяким чином не пов'язана з нею ні димовими, ні вентиляційними каналами, - зазначив директор «Хмельницькгазу». - Виклик у квартиру, де стався інцидент, до нас прийшов вже на ранок 25 жовтня. Це було о 10:40 по лінії «103» від швидкої, коли вже було зафіксовано смерть однієї дитини».

Також газовики додають, що 18 жовтня технічне обслуговування цього будинку проводили працівники комунального аварійно-технічного підприємства, які обстежували димові і вентиляційні канали.

«Вони обстежували стояк, у тому числі й цю квартиру. В їхньому акті вказано, що виявлено встановлену примусову вентиляцію. Вони написали припис мешканцям квартири про те, що ті повинні усунути порушення, і господарі підписалися», - уточнюють в «Хмельницькгазі».

Водночас у «Хмельницькгазі» зауважили, що віднедавна послуги з технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж проводяться лише на підставі укладених договорів. Згідно чинного законодавства за стан газової системи будинків відповідають їх власники або співвласники, які мають обрати ліцензовану компанію для здійснення планового технічного обслуговування, а у тарифі «Хмельницькгазу» залишилося лише обслуговування за аварійними заявками.

Звідки ж в помешканні взялися продукти згорання, має встановити комісія, яка займатиметься цим розслідуванням.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую