FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
23 Липня, 2024

День Соборності: історія, факти та фотопідбірка з відзначення свята на Хмельниччині

День Соборності традиційно відзначили на межі Хмельницької та Тернопільської областей

Сьогодні вся країна відзначає День Соборності України.

Саме 22 січня 1919 року було підписано Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в єдину українську державу, який увійшов в історію як «Акт Злуки». Роком раніше — 22 січня 1918 року — було підписано IV універсал УЦР, який проголосив повну незалежність УНР.

Офіційний державний статус День Соборності України отримав у 1999 році.

Живий ланцюг на честь Дня Соборності України. Ця акція стала однією з найяскравіших подій під час руху за відродження незалежної, соборної і демократичної України. Патріотичні сили у передчутті розпаду СРСР об'єдналися і 21 січня 1990 року організували живий ланцюг між Києвом та Львовом, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України та існування єдиної, соборної України. Від 1 до 3 мільйонів людей, взявшись за руки, створили на дорогах і шосе безперервний ланцюг від Києва до Львова.

Щороку 22 січня і жителі Хмельниччини утворюють живі ланцюги, які символізують об'єднання країни. 

На межі Волочиського району Хмельницької області та Підволочиського району Тернопільської області 102-у річницю проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР відзначили традиційною святковою ходою.

Після традиційного обміну короваями на мосту відбулося з’єднання синьо-жовтого Державного Стягу та вшанування хвилиною мовчання усіх героїв, які загинули за незалежність України та поіменно згадали загиблих земляків з Волочиського та Підволочиського районів у російсько-українській війні.

По-різному відзначали День Соборності і в населених пунктах Хмельницької області. До прикладу, у Хмельницькому урочистості пройшли на замерзлому Південному Бузі, а в Олешині Хмельницького району активісти прийшли до алеї Небесної Сотні. 

До речі, традиція створення живих ланцюгів, які символізують єдність України, почала відроджуватися у кінці 2000-х. У 2008 — 2011 роках у Києві такі ланцюги створювали на мосту Патона. Таким чином символічно об'єднували правий і лівий береги Дніпра. Найбільшого розмаху досягла акція 2011 року, коли на міст Патона прийшли понад 1000 людей. 22 січня 2011 року живий ланцюг також був створений у понад 20 містах України.