FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
25 Серпня, 2024

Лікуються вдома: три райлікарні в області не приймають ковідних хворих

У Дунаєвецьку лікарню привозять хворих із сусіднього Новоушицького району. Фото: з аріву автора

Натомість в області працюють 23 заклади, які приймають хворих на COVID-19.

Заповнюваність ліжок у медичних закладах області, які приймають на лікування ковідних хворих, станом на 13:00 сьогодні, 31 березня складає понад 65 відсотків. Разом із тим, ще до недавна чотири районні лікарні (за старим територіальним поділом — авт.) — Новоушицька, Ярмолинецька, Старосинявська та Білогірська — не приймали хворих на COVID-19. Але днями Білогірська райлікарня подала до Національної служби здоров’я усі документи на такзваний «ковідний пакет».

Як пояснює заступник голови облдержадміністрації Сергій Ткачук, у п’ятницю обласна комісія ТЕБ та НС прийняла рішення про включення Білогірської лікарні у перелік закладів, які надають послуги лікування хворих із COVID-19 і можуть отримувати кошти від Національної служби здоров’я.

«Поки що ми чекаємо відповіді від НСЗУ, адже там є певні вимоги і щодо кількості обладнання і бригад. Поступово ми збільшуємо кількість місць для лікування ковідних хворих. Адже межу заповнюваності медзакладів область перетнула і тому переходить у «червону» зону», — пояснив Сергій Ткачук.

Читайте також: Хмельниччина до кінця тижня може перейти у «червону» зону карантину

Чому не відкривають ковідні відділення у решті лікарнях, Сергій Ткачук пояснив, що «люди хворіють не лише коронавірусом і коли буде критична ситуація, розглядатимуть питання, щоб приймати хворих і там», але питання де лікувати від інших хвороб, залишається відкритим.

Із тих територій, де райлікарні не приймають ковідних хворих, їх везуть у медзаклади сусідніх районів. До прикладу, хворих з колишнього Старосинявського району госпіталізовують у Старокостянтинівську лікарню, з Ярмолинецького району — у Городоцьку, а з Новоушицького — у Віньковецьку та Дунаєвецьку лікарні.

За словами головної лікарки Новоушицького центру ПМСД Наталі Фінагеєвої, чимало хворих, які потребують госпіталізації, лікуються вдома, бо у лікарнях сусідніх районів немає місць.

«Хворих із колишнього Новоушицького району ми відправляємо у Віньковецьку та Дунаєвецьку лікарні. Але багато хворих, з тих, які потребують госпіталізації, лікуються вдома, бо обидві лікарні переповнені хворими зі своїх районів. Станом на сьогодні у нас амбулаторно лікується 165 хворих і ще 22 - у медичних закладах сусідніх районів. Частина із тих, хто лікується вдома, потребують госпіталізації, є ті, хто має запалення легень, ускладнення спричинені коронавірусом. Їм необхідний кисень. От сьогодні у нас сімейну пару не госпіталізували, бо немає місця. А в них 30 і 25 відсотків ураження легень і вони теж вимушені лікуватися вдома», — каже Наталя Фінагеєва.

У Хмельницькій облдержадміністрації тим часом пояснюють, що усі медзаклади не можуть бути перепрофільовані під лікування ковідних хворих.

«Маємо розуміти, що всі сто відсотків ліжкомісць усіх медичних закладів області, перепрофілювати виключно на боротьбу з ковідом, неможливо. Адже є ряд інших хвороб, які треба лікувати. Ми сподіваємося, що введені обмеження і людська свідомість дадуть результат і рівень захворюваності буде спадати і у тих 23 медзакладах, які зараз приймають ковідних хворих буде збільшуватися кількість вільних місць.  

До теми: У 12 лікарнях Хмельниччини планують встановити кисневі станції