Гаряча тема:
- Війна
У 12 лікарнях Хмельниччини планують встановити кисневі станції
Коли вони з'являться, посадовці не повідомляють.
У Хмельницькій області критична ситуація із госпіталізацією хворих на коронавірус. Як розповів заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації Сергій Ткачук, наразі в області існує проблема із медичним киснем.
«Поки ще немає жодного закладу, де хоча б годину не було кисню взагалі. Працюємо зі всіма виробниками в Україні, бо на львівському заводі була два дні технічна проблема із киснем і він не відпускався, тому маємо критичну ситуацію по забезпеченню. Зараз вживаємо заходи щодо встановлення у медичних закладах кисневих станцій. Тоді матимемо кисень на місці, не буде потреби організовувати підвезення. Бо зараз лікарні дуже залежні від виробників, яких в області, на жаль, немає», - зазначив Сергій Ткачук.
За його словами, цього року планують встановлення кисневих станцій у 10 опорних лікарнях, Хмельницькій інфекційній лікарні та Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війни. Їх повністю розгорнуть для хворих на коронавірус.
«Я сподіваюсь з обласного бюджету отримаємо кошти на виготовлення проєктно-кошторисних документацій для станцій, а далі шукатимемо джерела їх фінансування. Поки жодна із лікарень області не придбала цих кисневих станцій самостійно. А зараз всі медзаклади передані на баланс ОТГ, тому власниками цих лікарень є ОТГ. Вже рік громади борються з COVID-19, лікарні мають власні кошти, але чомусь досі не віддавали пріоритет проєктуванню кисневих станцій», - додав заступник голови ОДА.
Однак сьогодні, 31 березня, у виконавчому комітеті Нетішинської міської ради анонсували готовність найблмчим часом ввести в експлуатацію киснево-генеруючу станцію у місті Нетішин. У середині березня ТОВ «Зелко Груп» доставило обладнання для кисневої станції в КНП НМР «СМСЧ м.Нетішин».
Киснева станція у Нетішині. Фото: Виконавчий комітет Нетішинської міської ради
"Вартість станції складає 1 мільйон 330 тисяч гривень. Зокрема, 350 тисяч гривень було виділено з міського бюджету, 650 тисяч гривень з державного бюджету, решта – власні заощадження лікарні. Киснево-генеруюча станція буде виробляти газоподібний кисень і в автоматичному режимі, централізовано подавати в стаціонар та інфекційне відділення. Потужність станції становить 60 балонів за добу", - кажуть у виконавчому комітеті міста Нетішин.
Нагадаємо, нещодавно депутати Шепетівської міської ради підтримали звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо виділення коштів для закупівлі кисневої станції для Шепетівської територіальної громади. Тоді очільник ОТГ Віталій Бузиль казав, що провели певні перемовини із Офісом Президента і мали надію, що Шепетівка отримає кошти на придбання кисневої станції. Йшлося про суму у розмірі 7 мільйонів гривень.
Про бажання встановити кисневу станцію заявила і Славута. Кошти на її облаштування збираються залучити із резерву лікарні, міського бюджету та звертатимуться до Міністерва охорони здоров'я. Ціна кисневої станції, яку планують придбати у Славутську лікарню - 2,7 мільйона гривень.
Читайте також: Перший мобільний шпиталь в Славуті: прийматимуть хорих на COVID-19 з усієї області
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: