FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
25 Серпня, 2024

Ілон Маск запускає український супутник Січ в космос. Як до цього причетна Дунаєвеччина?

Стежити за запуском супутника можна буде в прямому ефірі. Фото: з фейсбук-сторінки голови Державного космічного агентства України Володимира Тафрая

Це буде перший за 11 років власний супутник України на орбіті.

Сьогодні, 13 січня, компанія Ілона Маска SpaceX відправить у космос український супутник СІЧ-2-30. Про це повідомив голова Державного космічного агентства України Володимир Тафрай. Запуск відбудеться о 17:26 за київським часом. Стежити за цим дійством можна буде в прямому ефірі.

Хмельниччина причетна до цього історичного дійства безпосередньо. У випадку вдалого запуску, саме з території нашої області стежитимуть за роботою супутника та прийматимуть дані з космосу на обробку. Адже центр управління польотами Національного центру управління та випробувань космічних засобів для українського супутника «Січ-2-30» розташували в селі Залісці на Дунаєвеччині. Саме тут знаходиться Центр прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля, що є філією Національного Центру управління та випробувань космічних засобів Національного Космічного агентства України.

В установі сайту «Є» підтвердили інформацію про те, що дані з супутника Січ-2-30, який перебуватиме на орбіті, надходитимуть до спеціалістів центру, що на Дунаєвеччині.

Також відомо, що в грудні тут тривали випробування експлуатації космічного апарату «Січ 2-30» та підготовка до льотних випробувань.

У космос супутник «Січ-2-30» відправить ракета-носій Falcon з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида, США.

Стежити за запуском супутника можна в прямому ефірі:

За інформацією, оприлюдненою Володимиром Тафраєм, запуск супутника відбудеться о 17:26. Заплановано, що від’єднається від ракети супутник о 18:50, а вже о 20:15 пролітатиме над територією України. Саме в цей час з ним відбудеться зв’язок. Зазначають, що таймінг може змінюватись з об’єктивних причин.

Як зазначає керівник Державного космічного агентства, Січ-2-30 – це перший за 11 років власний супутник України на орбіті. Також наразі тут вже підготували проєкт космічної програми, яка передбачає створення групи з 8 українських супутників на орбіті до 2025 року.

«Запуск супутника Січ-2-30 – це крок для повернення України в космос», - додає Володимир Тафрай.

Відомо, що супутник Січ-2-30 у випадку вдалого запуску моніторитиме використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідації наслідків стихійних лих. Тобто це супутник для цивільних задач. При цьому він дасть змогу отримувати досить якісні дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів.