FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
30 Червня, 2024

Хмельничанам не рекомендують купатися у Південному Бузі та ще кількох водоймах області

Нові результати досліджень води у Південному Бузі будуть готові через кілька днів. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Перевищення у воді рівня лактозопозитивних кишкових паличок може спричинити кишкові розлади.

Попри досить спекотну погоду хмельничанам поки що не варто занурюватися у Південний Буг. Наразі там фіксується перевищення мікробіологічних показників. Як наслідок, плавання у річці може спричинити у людини кишкові розлади. Схожа ситуація спостерігається у ще кількох водоймах Хмельниччини. Зокрема, вода не відповідає гігієнічним вимогам у Красилові, Старокостянтинові та Великій Слобідці. Втім, невдовзі ситуація може змінитися.

Невідповідність гігієнічним показникам води у Південному Бузі сайту «Є» підтвердив генеральний директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Габрикевич.

За його словами, наразі у воді вдвічі перевищено рівень лактозопозитивних кишкових паличок. Також не відповідає нормі рівень кисню. Це означає, що відпочивати на пляжу можна, а ось купатися у Південному Бузі — не варто. Інакше людина може отримати різноманітні кишкові розлади.

«Тому до покращення ситуації, купатися не варто. Інформацію ми оновлюємо через кожні десять днів. Наприклад, сьогодні (20 липня — авт.) відбираємо чергові зразки води. Результати будуть відомі через кілька днів», — пояснив Микола Габрикевич.

Де ще не варто купатися, або Яка ситуація у водоймах Хмельниччини

Загалом люди можуть перевіряти, на скільки безпечно купатися в різних частинах Хмельниччини можуть перевіряти за допомогою інтерактивної мапи. Її розробили представники Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб. На мапі нанесено дев’ять водойм, у яких періодично перевіряють якість води.

Отож, за останньою інформацією ситуація така (станом на 15 липня):

1) Хмельницький, водосховище Південного Бугу біля міського пляжу — вода не відповідає гігієнічним вимогам за рівнем лактозопозитивних паличок;

2) Красилів, відкрита водойма Левада — вода не відповідає гігієнічним вимогам за рівнем біохімічного споживання кисню;

3) Старокостянтинів, злиття річок Ікопоть і Случ біля міського пляжу — вода не відповідає гігієнічним вимогам за рівнем лактозопозитивних кишкових паличок;

4) Ізяслав, річка Горинь — вода відповідає гігієнічним вимогам;

5) Полонне, берег річки Хомора — вода відповідає гігієнічним вимогам;

6) Славута, міський пляж — вода відповідає гігієнічним вимогам;

7) Нетішин, відкрита водойма «Озеро для купання» — вода відповідає гігієнічним вимогам;

8) Велика Слобідка, річка Мушка (Кам’янець-Подільський район) — вода не відповідає гігієнічним вимогам за рівнем розчинного кисню та біохімічного споживання кисню;

9) Стара Ушиця, річка Дністер — вода відповідає гігієнічним вимогам.

Нагадаємо, нещодавно у Хмельницькому в Південному Бузі виявили мертву рибу. Екоінспектори обстежили водойму й нарахували близько сотні мертвих карасів. Також вони відібрали проби води й заміряли у ній показники кисню.

Ймовірно загибель риби спричинила задуха. Коли ж пішов дощ — кисневі показники нормалізувалися. Утім, за словами екологів, загальні показники, які характеризують чистоту водойми, у річці таки перевищені. Таку ситуацію спостерігають уже протягом трьох останніх років.

«Зависоке значення хімічного споживання кисню говорить нам про те, що нашим річкам дедалі важче справлятися із забрудненнями, а рибам у водоймах дедалі важче виживати. Передусім, це спричинено людською діяльністю. У поверхневі води разом з неочищеними стоками, продуктами господарської діяльності, надходить велика кількість органічних і неорганічних речовин, які потребують великої кількості кисню для окиснення. Відтак, його брак, особливо у спеку, і стає причиною гибелі мешканців водойм», — прокоментувала сайту «Є» керівниця відділу організаційно-аналітичної діяльності та взаємодії з громадськістю Держекоінспекції у Хмельницькій області Наталія Сологуб.

Читайте також: У Хмельницькій області до навчання готові 20 відсотків укриттів закладів освіти