ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Загибель риби у Південному Бузі: екологи озвучили причину

Суспільство 5853
Екоінспектори відібрали проби води та заміряли у ній показники кисню
Екоінспектори відібрали проби води та заміряли у ній показники кисню. Фото: з архіву редакції

Мертвих карасів у воді виявили тиждень тому.

Минулого тижня у Хмельницькому в річці Південний Буг виявили мертву рибу. Екоінспектори, які обстежили водойму, нарахували близько сотні мертвих карасів. Тоді ж спеціалісти відібрали проби води та заміряли у ній показники кисню. Наразі уже готові результати. Від чого могла загинути риба – в екоінспекції розповіли сайту «Є».

«Загибель риби, найімовірніше, спричинила задуха, - каже керівниця відділу організаційно-аналітичної діяльності та взаємодії з громадськістю Держекоінспекції у Хмельницькій області Наталія Сологуб. – Хоч на момент, коли відбирали проби води, рівень кисню був у нормі, перед тим стояла спека, і кисню у воді за такої погоди, як правило, не вистачає. Саме це могло спричинити загибель риби. А коли пішов дощ – кисневі показники нормалізувалися».

Утім, за словами екологів, загальні показники, які характеризують чистоту водойми, у річці таки перевищені. І таку ситуацію спостерігають уже протягом трьох останніх років.

«Зависоке значення хімічного споживання кисню (рівень ХСК), яке виявили, говорить нам про те, що нашим річкам дедалі важче справлятися із забрудненнями, а рибам у водоймах дедалі важче виживати, - каже Наталія Сологуб. – ХСК - це саме той показник, який свідчить про «самопочуття» води в річках. І з кожним роком цей показник зростає, а річки все більше «задихаються» від нестачі кисню. Передусім, через людську діяльність. У поверхневі води разом із неочищеними стоками, продуктами господарської діяльності людей, надходить велика кількість органічних і неорганічних речовин, які потребують великої кількості кисню для окиснення. Відтак, його брак, особливо у спеку, і стає причиною гибелі мешканців водойм».

Читайте також: Волонтери з дитячого табору очистили від сміття водойму в Хмельницькому

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую