FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
3 Травня, 2024

У Хмельницькому нагородили медалями кращих випускників шкіл

Дітям, які отримають максимум балів на мультитесті, виплатять по 10 тисяч гривень. Фото: зі сторінки Олександра Симчишина

Золоті та срібні медалі вручили 229 відмінникам міста.

Вчора, 6 червня, у Хмельницькому пройшло нагородження золотими та срібними медалями кращим випускників місцевих шкіл. Вручення медалей відмінникам та подарунків переможцям олімпіад пройшло на майданчику новозбудованої початкової школи №1, що на Озерній.

Як повідомив міський голова Олександр Симчишин, цього року випускники здобули 188 золотих і 41 срібну медалі.

«Зізнаюся – іноді після новин і у мене можуть опускатися руки. Але потім дивлюся на нашу молодь, на дітей – і знову беруться сили далі на боротьбу. Вранці ми були шоковані новиною про підрив Каховської ГЕС, а вже за кілька годин разом із військовими вручали золоті та срібні медалі випускникам-відмінникам нашої громади, - пише посадовець. - Більше двох сотень молодих людей, які 11 років йшли до цієї мети, старанно вчилися, інвестували свій час і зусилля у власне майбутнє! Маємо право зневіритися? Ні. Ця молодь – майбутнє.

Під час зібрання також привітали призерів Всеукраїнських олімпіад. За свої перемоги діти отримали сертифікати від 2000 до 5000 гривень, також подарунки підготували для їхніх вчителів і наставників.

Крім того, як додав міський голова, усім випускникам громади, які складуть мультипредметний тест на 600 балів, буде додаткова мотивація від міської влади – премія 10 тисяч гривень.

Основна сесія з мультитесту розпочалася 5 червня і триватиме до 23 червня.

Додамо,  цього року хмельницькі школи випустили майже 1800 одинадцятикласників, також є близько 3700 випускників дев’ятих класів та понад 4200 випускників четвертих класів. 

Нагадаємо, з нового навчального року в Хмельницькому оптимізовуватимуть мережу шкіл. Деякі освітні заклади громади перестануть набирати учнів у 5 та 10 класи. До 2027 року мережа закладів середньої освіти поступово буде перетворена на три ланки: початкова школа (1-4 класи), гімназія (5-9 класи), ліцей (10-12 класи). Як відбуватиметься перехід до нової системи в Хмельницькій громаді? Що робити батькам дітей, які будуть змушені змінити школу? Чи всім вистачить місця? Як школярі вступатимуть у ліцеї? Чи готуватимуть у старших класах за вузькопрофільними напрямками? Усе це та більше сайт «Є» розпитав у заступника міського голови Михайла Кривака.