ye-logo.v1.2

У Хмельницькому пролунали останні дзвоники: як пройшли свята у школах

Суспільство 2529
Єдина вимога до закладів була  – безпекова
Єдина вимога до закладів була – безпекова. Фото: автора

Заходи мали бути для того числа учасників, яких можна забезпечити укриттям.

Квести, благодійні ярмарки, підсумкові фестивалі, традиційні лінійки – впродовж 30-31 травня у школах Хмельницького відбувалися свята з нагоди завершення навчального року. Кожен заклад сам обирав дату і формат проведення останнього дзвоника, єдина умова для всіх – безпека на святі.

Як розповіли сайту «Є» в міському департаменті освіти та науки, цього року хмельницькі школи випустили майже 1800 одинадцятикласників, також є близько 3700 випускників дев’ятих класів та понад 4200 випускників четвертих класів.

«Ми рекомендували відмовитися від загальношкільних лінійок, зробити акцент на випускних класах. Бо для них це дійсно останній дзвоник на цьому етапі. Звичайно, наголошували не забути про наших військовослужбовців, вшанувати загиблих хвилиною мовчання, - говорить виконувачка обов’язків директора департаменту освіти та науки Ольга Кшановська. – Оскільки укриття не могли помістити велику кількість людей, у деяких закладах свята були розведені в днях. Вони відбувалися протягом 30-31 травня, щоб дати можливість прийти й батькам подивитися на дітей».

Цьогоріч 9-ті та 11-ті класи звільнені від державної підсумкової атестації. Однак випускники шкіл, які планують вступити до вищих навчальних закладів, мають скласти національний мультипредметний тест. Іспит – комплексний, об’єднує три дисципліни: обов’язкові – українська мова та математика і предмет на вибір. Основна сесія з НМТ розпочинається з 5 червня і триватиме до 23 червня. Діти протягом 180 хвилин на комп’ютерах здаватимуть тестування.

Випускні вечори у випускників шкіл орієнтовно відбуватимуться з середини і до кінця червня. З конкретною датою кожен заклад теж визначатиметься індивідуально, враховуючи свої робочі графіки.

Нагадаємо, з нового навчального року в Хмельницькому оптимізовуватимуть мережу шкіл. Деякі освітні заклади громади перестануть набирати учнів у 5 та 10 класи. До 2027 року мережа закладів середньої освіти поступово буде перетворена на три ланки: початкова школа (1-4 класи), гімназія (5-9 класи), ліцей (10-12 класи). Як відбуватиметься перехід до нової системи в Хмельницькій громаді? Що робити батькам дітей, які будуть змушені змінити школу? Чи всім вистачить місця? Як школярі вступатимуть у ліцеї? Чи готуватимуть у старших класах за вузькопрофільними напрямками? Усе це та більше сайт «Є» розпитав у заступника міського голови Михайла Кривака.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую