FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
30 Червня, 2024

Підтримати харківське видавництво «Vivat»: хмельничан закликають долучитися до флешмобу

Харківська друкарня «Фактор-Друк» опинилася в епіцентрі ворожого ракетного удару вранці 23 травня. Фото: з фейсбуку видавництва "Vivat"

Під час ракетного російського удару по Харкову у друкарні було знищено понад 50 тисяч книг, серед яких і нові видання. Зараз видавництво відкрило збір коштів на підтримку постраждалих та відновлення поліграфічної справи.

Українці доєдналися до флешмобу та по всій країні купують книжки харківського видавництва «Vivat». Наразі до цього руху також долучилися і західні політики та журналісти. Це спільне бажання підтримати видавництво «Vivat» у надскладний для нього час.

Нагадаємо, вранці 23 травня Росія завдала ракетного удару по Харкову, влучивши у друкарню «Фактор-Друк». На жаль, семеро працівників друкарні загинуло, ще 22 отримали поранення. Одна ракета влучила у центр цеху: з чотирьох тисяч квадратних метрів було зруйновано більше тисячі.

Вигоріли майже до тла і безліч книжок, які готували до виходу. Внаслідок ракетного удару їх було знищено понад 50 тисяч, серед яких і нові видання, написали на фейсбук-сторінці видавництва «Vivat». Компанія відкрила збір коштів на підтримку постраждалих та на відновлення поліграфічного життя. Додатково українці почали купувати книги видавництва, щоб таким чином допомогти і власними силами.

На новину про терористичну атаку ворога відносно харківської друкарні у соцмережах відгукнулися і українські автори, які друкували свої твори нещодавно, або чекали на майбутній вихід своїх книг.

«Моя книжка «Мисливці за щастям» згоріла у Харкові. Вона була в палітурному цеху, де вигоріло все, адже він опинився в епіцентрі ракетного удару», - написав на своїй фейсбук-сторінці одеський письменник, який є родом з Хмельниччини, Валерій Пузік.

Збірку оповідань про життя на фронті та на деокупованих територіях «Мисливці за щастям» автор присвятив Максиму «Далі» Кривцову, своєму другу, поету і військовослужбовцю, який загинув у січні 2024 року. На поличках книгарень вона мала з'явитися на початку червня.

Нова книга Валерія Пузіка, яку він присвятив Максиму «Далі» Кривцову, своєму другу, поету і військовослужбовцю, мала з'явитися на поличках книгарень на початку червня. Фото: з фейсбуку Валерія Пузіка

«Я це пишу і хочу сказати: книжка таки буде надрукована. Її передзамовлення на сайті триває. Але наразі конкретних дат коли «Мисливці за щастям» будуть надруковані немає. Зараз видавництво буде розміщувати тиражі в інших друкарнях, щоби книжки все таки вийшли друком. Видавництво Vivat запевняє, що зробить все, щоби усі книжки були надруковані, а читачі змогли взяти їх до рук якнайшвидше - щоби вкотре довести, що українська культура незламна. Дякую усім хто передзамовив книгу і чекає її. Дякую усім хто підтримує. Ми були, є і будемо. Ми вполюємо щастя. Перемоги усім нам!», - написав Валерій Пузік.

«Сусідня недодержава розбила ракетами харківську друкарню Фактор друк, є загиблі і поранені, знищені величезні наклади книг.У цій друкарні народжувалися обидві книги моєї саги «Дикі паростки». Люди, які під обстрілами роблять книги - ви справжній культурний спецназ. Одужання пораненим, вічна пам'ять загиблим…А книги всерівно будуть, їх не розстріляєш…», - написала на своїй сторінці у фейсбуці хмельницька письменниця Ольга Саліпа.


У друкарні "Vivat" народжувалися обидві книги з її саги «Дикі паростки». Фото: з фейсбуку Ольги Саліпи

У коментарі для сайту «Є ye.ua» вона згадала, що у лютому 2022 року анонсувала вихід свого ретророману «Брошка гімназістки». За кілька днів до початку війни книгу саме відправили до друкарні «Фоліо», яка розташовувалася у Дергачах на Харківщині. Далі - бойові дії, «приліт» у друкарню та припинення її роботи. Книгу змогли видати аж у листопаді 2022 року в іншій друкарні. В Дергачах досі немає можливості друкувати книги через небезпеку обстрілів і відсутність електрики.

Далі був обстріл ще однієї харківської друкарні – «Будинок друку», згодом «Гуров К». Складно уявити, що це випадковість, розмірковує письменниця. Росія добре вміє вести інформаційну війну і витрачає на пропаганду шалені кошти. Ворог добре розуміє, якщо не буде української книги - значно важче буде виховувати патріотів і розповідати молоді правдиву історію. Зараз друкується сотні книг авторів-військових, їх перекладають на інші мови, даючи ще одну можливість донести світу правду про війну.

«На жаль, зараз мало хто реально оцінює шкоду від знищеного цеху друкарні «Фактор –друк». Це не 50 тисяч книг, як пишуть більшість ЗМІ. 50 тисяч - це ті, які вже були надруковані і фізично знищені. А порахувати книги, які не будуть надруковані у цій друкарні - майже неможливо. Це точно сотні тисяч. Це була одна із найпотужніших та найсучасніших друкарень у Європі», - розповіла Ольга Саліпа.

«Друзі, попри все — ми будемо на Книжковому Арсеналі. Розповідати про книжки, обійматися, бачитися із читачами. І багато авторів Vivat будуть на подіях», - звернулися до своїх читачів у соцмережі «віватівці».

А замовити вподобану книгу та підтримати видавництво можна на офіційному сайті.

Читайте також: «Горець»: про загиблого Героя з Хмельницького Володимира Голоти