FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
23 Липня, 2024

Втрати ворога на ранок 23 липня

Сили оборони утримують рубежі, не даючи ворогу захопити нові території України. Фото: 103 ОБр ТрО

Найгарячіша ситуація була на Покровському напрямку, також ворог був активним на Краматорському напрямку.

У вівторок, 23 липня, розпочалась 801 доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. За даним Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби зафіксовано 155 бойових зіткнень.

За вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах три ракетних удари із застосуванням трьох ракет, а також 96 авіаударів, скинувши 132 КАБи. Крім цього, здійснив понад 4400 обстрілів, з них 105 - із реактивних систем залпового вогню.

Водночас, авіація та ракетні війська і артилерія Сил оборони завдали 14 ударів по районах зосередження особового складу та ОВТ противника, а також уразили пункт управління, п'ять артилерійських систем, станцію РЛС та три склади боєприпасів.

За інформацією Генерального штабу Збройних Сил України, загальні орієнтовні втрати окупантів з 24 лютого 2022 року до ранку 23 липня 2024 року склали (інформація уточнюється, адже підрахунок ускладнює висока інтенсивність боїв):

• особовий склад — орієнтовно 568 тисяч 980 осіб (+1220);
• танки — 8 тисяч 288 одиниць (+4);
• бойові броньовані машини — 16 тисяч одиниць (+20);
• артилерійські системи — 15 тисяч 694 одиниці (+57);
• реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) — 1 тисяча 125 одиниць (+2);
• засоби протиповітряної оборони — 901 одиниця (+1);
• літаків — 362 одиниці (+0);
• гелікоптери — 326 одиниць (+0);
• безпілотники оперативно-тактичного рівня — 12 тисяч 511 одиниць (+36);
• крилаті ракети — 2 тисячі 401 одиниця (+0);
• кораблі/катери — 28 одиниць (+0);
• підводні човни – 1 одиниця (+0);
• автомобільна техніка й автоцистерни — 21 тисяча 202 одиниці (+64);
• спеціальна техніка — 2 тисячі 640 одиниць (+3).

Ситуація на різних напрямках станом на ранок 23 липня

На Харківському напрямку відбулося 10 бойових зіткнень в районах населених пунктів Глибоке та Вовчанськ.

На Куп'янському напрямку кількість атак за добу склала 13. Сили оборони відбивали штурмові дії противника біля Кіндрашівки, Петропавлівки, Синьківки, Глушківки, Колісниківки, Піщаного та Берестового.

На Лиманському напрямку ворог атакував 11 разів неподалік Новосергіївки, Макіївки, Невського Тернів, Торського, а також Серебрянського лісу.

На Сіверському напрямку українські захисники відбивали штурмові дії російських загарбників поблизу Спірного, Верхньокам'янського, Оріхово-Василівки, Виїмки та Переїзного. Загалом відбулося вісім боєзіткнень.

На Краматорському напрямку окупанти атакували 30 разів в районах Бондарного, Міньківки, Васюківки, Григорівки, Калинівки, Часового Яру, Білої Гори, Іванівського, Богданівки, Кліщіївки та Андріївки.

На Торецькому напрямку ворог здійснив 16 атак неподалік Північного, Торецька, Нью-Йорка та Залізного.

На Покровському напрямку наші захисники відбили 43 штурмові дії в районах населених пунктів Пантелеймонівка, Воздвиженка, Новоолександрівка, Іванівка, Тимофіївка, Лозуватське, Прогрес, Новоселівка Перша, Вовче, Яснобродівка, Уманське та Калинове. Найбільша концентрація ворожих атак була поблизу Новоолександрівки.

На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 17 атак біля Красногорівки, Георгіївки та Парасковіївки, де ворог намагався прорвати оборону наших військ.

На Оріхівському напрямку окупанти і надалі намагаються вибити українські підрозділи з позицій. Тут відбулось три бойових зіткнення в районах Малої Токмачки та Роботиного.

На Придніпровському напрямку чотири атаки росіян не мали успіху під час штурму наших оборонних рубежів на лівобережжі Дніпра.

На Времівському та Гуляйпільському напрямках ситуація суттєвих змін не зазнала. На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога - не виявлено.

На кордоні з Чернігівською та Сумською областями противник зберігає військову присутність, здійснює обстріли населених пунктів з території рф та нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону України.

Читайте також - У хмельницькому архіві відреставрували карту, якій понад 150 років: чим вона особлива