FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
12 Серпня, 2024

Жителі Хмельниччини можуть взяти кредит під 0% на сонячні панелі та вітрові установки: як це зробити

Мешканці приватних будинків, отримати кредит під 0% на придбання сонячних панелей або вітрових установок. Фото: з архіву редакції

Відсоткову ставку протягом 10 років компенсуватиме держава.

В Україні запрацювала державна програма, яка дає змогу мешканцям  приватних будинків, отримати кредит під 0% на придбання сонячних панелей або вітрових установок потужністю до 10 кВт. Відсоткову ставку протягом 10 років повністю компенсуватиме держава. Про це повідомляє пресслужба Урядового порталу.

«Раніше не було подібних програм, які дозволяли б отримати безвідсотковий кредит на такий довгий термін. За 10 років станція окупиться завдяки економії на електроенергії, яку вона виробляє та споживає самостійно», - розповів сайту «Є ye.ua» голова правління громадської організації «Хмельницький енергетичний кластер» Степан Кушнір.

Він пояснює, що програма пропонує вибір між сонячними та вітровими установками.

«Для міських територій більше підходять сонячні станції, а для заміських – вітрові, оскільки вітер стабільнііший і "працює" навіть вночі», - розповідає Степан Кушнір.

Максимальна сума кредиту може скласти до 480 тисяч гривень на одне домоволодіння. Мінімальна сума кредиту, як зазначив Степан Кушнір, може бути від 100 тисяч гривень, але кожен банк виставляє свої критерії. До того ж кредит включає встановлення накопичувачів та акумуляторів, що забезпечують резервне живлення взимку для котлів, холодильників та іншого побутового обладнання.

Умови оформлення кредиту 

«Для отримання кредиту існують певні умови, але у кожного банку вони свої. Це може бути обмеження прибутку на сім'ю, яке базується на певній кількості прожиткових мінімумів. Родини з високими доходами можуть не отримати кредит, адже програма націлена на середньостатистичні сім'ї. Іншим критерієм є площа домоволодіння, яка не має перевищувати 250 квадратних метрів. Також у деяких банках потрібно внести стартовий внесок, який саме - кожна установа обирає самостійно», - розповідає Степан Кушнір.

Критерії, які необхідно врахувати при встановленні соняхних панелей та вітрових установок

Степан Кушнір наголошує, що встановлюючи сонячну станцію, необхідно врахувати стан даху та наявність тіні, яка може зменшити ефективність панелей. Для вітрових установок важливо дотримуватися санітарних зон та забезпечити відстань у 18 метрів від будівель, щоб у випадку їх обвалу, вони нічого не пошкодили.

«Варто відзначити, що встановлені станції будуть використовуватися лише для власного споживання. На кожен кіловат потужності станції необхідно додатково один кіловат акумуляторних батарей, тому системи працюватимуть в автономному режимі. Якщо протягом дня ви використовуєте сонячну енергію, то вночі споживаєте енергію з акумулятора, а у випадку його розрядження – із загальної мережі», - поясню Степан Кушнір.

Умови банків для отримання пільгового кредиту

Наразі для отримання кредиту можна звернутися до Приватбанку, Ощадбанку, Укргазбанку, Сенс банку та банку Глобус, про це повідомляють у Міністерстві енергетики України.

В Ощадбанку для отримання пільгового кредиту позичальник має бути власником землі та будинку, площа якого не перевищує 250 квадратних метрів. Також, середньомісячний сукупний дохід родини за пів року не повинен перевищувати десятикратний розмір місячної середньої заробітної плати в Україні. Банк пропонує кредит на строк до десяти років.

У ПриватБанку кредитна програма пропонує кредит на строк від одного року до п'яти. Мінімальна сума, на яку можна оформити договір, – 100 тисяч гривень, авансовий внесок становить 10% від вартості обладнання.

У «Сенс банку» кредит можна взяти теж на п'ять років, але без початкового внеску. Мінімальна сума позики – 20 тисяч гривень.

Банки «Глобус» та Укргазбанк пропонують кредит на строк до десяти років.