FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
2 Серпня, 2024

В історичній будівлі XIX століття з'явиться перший на Кам'янеччині чоловічий монастир ПЦУ

Будинок Консисторії, 2014 рік. Фото: Wikipedia/ Neovitaha777

Наразі тут тривають ремонтні роботи.

В одній зі старовинних будівель Кам'янця-Подільського створять чоловічий монастир. Облаштують його у колишньому будинку Консисторії, де наразі тривають ремонтні роботи. Як розповів Суспільному Архієпископ Кам'янець-Подільський і Новоушицький Герман, чоловічий монастир, що буде діяти тут, буде першим таким у Кам'янець-Подільській єпархії ПЦУ.

Будинок Консисторії – пам'ятка архітектури національного значення. Його звели у XIX столітті. До Жовтневої революції будівля була в управлінні єпархії.

«На початку XX століття тут ще було єпархіальне управління, Консисторія при архієреєві Подільської Єпархії. Після Жовтневої революції 1917 року радянська влада відібрала і тут було розташовано НКВД. Після другої світової війни було розміщено радянські установи й гуртожитки. І говорити про те, що зберігся історичний інтер'єр, на жаль ми не можемо. Зберігся фасад будівлі такий, який ми можемо бачити на старих нечисленних фотографіях», - зазначив архієпископ Герман.

Наразі будинку Консисторії церква хоче дати друге життя. «Тут є домовий храм, єпархіальний храм, буде розмішена канцелярія єпархіального управління, тобто резиденція правлячого архієрея і буде розміщено чоловічий монастир», - каже архієпископ.

Рішення про утворення монастиря ухвалили у травні 2024 року. Наразі всередині демонтують стару підлогу, аби збільшити акустику цього приміщення.

«Церква дуже обережно буде це відновлювати. Нам допомагають будівельними матеріалами. Зараз стоїть завдання зробити так, щоби дах не протікав. Ми плануємо встановити новий іконостас в храмі після ремонту. Вже його замовили. Думаємо, що до Різдва нам майстри виготовлять його, щоб ми повноцінно могли звершувати богослужіння в нашій святині», - зазначив архієпископ Герман.

Читайте також: Від церкви розбрату до храму об'єднання: у найдавнішому оборонному храмі на Поділлі провели толоку перед першим богослужінням українською