FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
24 Серпня, 2024

День прапора в Хмельницькому (ФОТО + ВІДЕО)

23 серпня наша країна відзначає День Державного прапора України.

Синьо-жовтий всюди… Сьогодні, 23 серпня, в Україні відзначають День Державного прапора. Звісно, якихось масштабних святкувань через російсько-українську війну, яка триває вже 11-й рік, не відбувається. Утім…

Ранок. На годиннику 9:00. У Хмельницькому увесь транспорт на перехресті вулиць Кам'янецької з Подільською зупинився. Зупинилися й люди. А на дорозі… десятки небайдужих у синьо-жовтих прапорах. Вони відгукнулися на заклик громадської організації «Захист - об'єднання волонтерів» прийти вранці на це перехрестя з державними прапорами та під час загальнонаціональної хвилини мовчання вшанувати пам'ять захисників та захисниць України, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність із московитами.

Перехрестя Кам'янецької та Подільської 23 серпня під час загальнонаціональної хвилини мовчання. Фото: Василь Камінський

Учасники хвилини мовчання нагадали усім і про захисників та захисниць, які перебувають у російському полоні. Фото: Василь Камінський.

У цей же час в іншому місці Хмельницького – у дендропарку «Поділля» - також хвилина мовчання. А після неї – підняття найбільшого в області синьо-жовтого стягу. Урочисту місію доручили нацгвардійцю Сергію Робітнику, який з 25 лютого 2022 року добровільно мобілізувався та став на захист України від окупантів.

«Це надзвичайно зворушлива емоційна хвилина, - після підняття прапора зізнався молодший сержант, який нещодавно повернувся з фронту. – І наш прапор обов'язково замайорить над Донецьком, Луганськом, Севастополем, Сімферополем. Перемога буде за нами!»

Найбільший прапор області 23 серпня підійняв військовослужбовець Нацгвардії Сергій Робітник. Фото автора

«Прапор є нашим священним символом, символом держави, з яким наші Сили безпеки та оборони сьогодні відстоюють кожен клаптик української землі, - каже начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін. - Принагідно, хочу подякувати кожному, хто вносить свій внесок у наближення Перемоги – це і Сили оборони, і підприємці, і фермери, і лікарі… Ми маємо бути єдиними та міцними, щоб побороти ворога та здолати його, і отримати ту бажану Перемогу, щоб встановити справедливий мир, на який ми заслуговуємо».

Під час урочистостей до Дня Державного прапора України вшанували пам'ять загиблих в російсько-українській війні. Фото автора

«Як сказав Тарас Шевченко: «Борітеся – поборете, вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!» Наслідуючи слова великого генія, Україна відновила свою незалежність 33 роки тому. Сьогодні – ми її захищаємо, – у своїй промові сказала Віолета Лабазюк, голова Хмельницької обласної ради. - Тож нехай Державний прапор України – символ єдності і незламності української нації - майорить в кожному куточку нашої України в пам'ять про наших Героїв і для світлого майбутнього наших дітей».

«Сьогодні, в День Державного прапора, та й завтра, власне, коли ми будемо відзначати річницю відновлення Української Державності, буде багато сказано слів стосовно того, що синьо-жовтий – це, власне, червоно-чорний. Бо коли українська кров падає на синьо-жовтий, він стає червоно-чорним, прапором боротьби. Це наші святині», - у своїй промові сказав Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. Також заявив: «На жаль, до 2014 року значна частина українців не бачила різниці між синьо-жовтим і андріївським триколором, між тризубом та двоголовою куркою, між мовою і язиком. І значна частина людей вважала, що різниці немає, головне, аби дорога була заасфальтована і освітлена, холодильник був повним і телевізор працював».

Також нині пройшла церемонія спецпогашення нової поштової марки «Все буде UA!». Вона виконана в синьо-жовтих кольорах. На марці можна розгледіти весняні квіти, які, переплітаючись, створюють фразу «Все буде». Автором нового поштового випуску є відомий художник Нікіта Тітов.

Спецпогашення марки «Все буде UA!». Фото автора

Читайте також - «Теплий прапор Хмельниччини»: жителі області долучилися до всеукраїнської акції зі створення найбільшого в'язаного прапора України