ye-logo.v1.2

Активісти Хмельницького податкового майдану відповіли на три запитання про наболіле

Суспільство 2750

Минув рік після податкового майдану. Невдоволення, яке ще з літа минулого року наростало у колах малого та середнього бізнесу, до осені вибухнуло масовими протестами по всій країні.

Саме наприкінці листопада десятки тисяч підприємців вийшли на масові акції протесту. Спричинила їх запропонована урядом нова редакція Податкового кодексу (ПК), прийняття якого, на думку підприємців, стало фактичним знищенням малого та середнього бізнесу і посиленням тиску контролюючих органів на бізнес. Тисячі підприємців, мітингуючи спочатку у своїх містах, 22 листопада об’єдналися в центрі Києва. Тоді, до наметового містечка довелося вийти навіть першим особам країни: Президенту та прем’єр-міністру. Результатом стала нова редакція 14-го розділу ПК про «спрощенку». Що дав податковий майдан в цілому? Як змінилася ситуація за рік після податкового майдану? Чого чекати у найближчому майбутньому? Про це ми запитали активістів тодішнього майдану.

Надія Кнець, голова ради профспілки захисту підприємництва Хмельницького:
– Що дав податковий майдан в цілому?

– Майдан показав, що підприємці єдині у своєму бажанні працювати в нормальних умовах. Минулого року ми всі переконалися, що при погіршенні умов життя і умов праці, підприємці не бояться відстоювати свою позицію, критикувати неконструктивні і грабіжницькі законопроекти, і подавати конструктивні пропозиції владі щодо покращення умов ведення бізнесу та економічної ситуації в країні загалом. Однак, за рік загальна атмосфера стала гіршою. Однозначно.
– Як змінилася ситуація за рік після податкового майдану?
– Стосовно конкретної користі, то в результаті податкового майдану при прийнятті нової редакції податкового кодексу врахована більша половина зауважень, які дали підприємці. Серед інших, ми маємо зараз, мораторій на перевірки протягом року, скасування касових апаратів та інші досягнення. Однак, не всі зауваження враховані. З тих, що так і залишилися пропозиціями, нас турбує великий відсоток відрахувань: ми просили 1,5-2%, а прийняли 3-5%, для підприємців, які мають обсяг товару до 3 мільйонів гривень. Накладні – це ще одна проблема, яка залишилася відкритою. Підприємці не можуть отримати накладні і підтвердити походження свого товару, не тому, що він «лівий», а тому, що митний кодекс не прийнятий досі, тому, що не всі, навіть вітчизняні, товаровиробники надають документи на товар. Тому, якщо будуть перевірки по цих пунктах – будуть великі проблеми.
– Чого чекати у найближчому майбутньому?
– Якщо влада не піде назустріч людям і не покращить ситуацію в цілому, то в найближчий час варто очікувати нових акцій протесту, які будуть більш масштабні, ніж минулорічні. Тому, що протягом року був підписаний меморандум між багатьма громадськими організаціями: представниками чорнобильців, афганців, підприємців, інвалідів… На кожен мітинг, який стосуватиметься проблеми хоч однієї з цих категорій, ми виходитимемо всі разом. Будемо діяти спільно, бо тільки так ми зможемо змінити ситуацію на краще.

Галина Кулик, голова Хмельницької обласної громадської організації «Підприємці Поділля».
– Що дав податковий майдан в цілому?

– Головне, я вважаю, це те, що ми, як і декларували, були поза політикою. Усі підприємці на основі єдиної спільної проблеми, об’єднали всю Україну.
– Як змінилася ситуація за рік після податкового майдану?
– Протягом року ми мали можливість працювати за старою, спрощеною системою, у нас не проводилися перевірки, а також, ми мали змогу проводити роз’яснювальну роботу, переконувати підприємців у тому, що ми – сила, що ми можемо вирішувати проблеми об’єднавшись. З негативного можу сказати лише те, що протягом року після податкового майдану, в більшості містах лідери розбіглися по різних таборах, хто за гроші, хтось з інших причин. Ідеологія теперішньої влади – поділяй і володарюй, на жаль, спрацьовує». .
– Чого чекати у найближчому майбутньому?
– 22 листопада відбулися установчі збори Всеукраїнського громадського руху «Вперед», у якому взяли участь понад 240 громадських організацій з усієї країни. Уже 1 грудня Україною прокотиться загальнонаціональний страйк. Ми домовилися, що в першій годині дня закриються усі торгові точки, і люди вийдуть на майдани, а водії увімкнуть клаксони… Хмельничани, швидше за все, будуть допомагати вінничанам «підіймати» своїх підприємців, але, поки що, тривають переговори. Проте, й надалі підприємці залишатимуться активними і відстоюватимуть право нормально жити і працювати.

Олександр Супрунюк, голова всеукраїнського громадського руху «Вільний простір»
– Що дав податковий майдан в цілому?

– Найголовніше, що дав майдан, він зупинив каток, який приймав усі закони. Писали їх хто як хотів! Також податковий майдан пробудив людей і показав, що боротися можна і треба. Не така вже й велика це сила – влада, і разом її можна перемогти.
– Як змінилася ситуація за рік після податкового майдану?
– Загальна ситуація погіршилася. Майдан вдалося розвалити через підставних осіб. Ті «кісточки», які в результаті податкового майдану підприємцям нібито залишили, зараз намагаються відібрати через інші закони, такі як закон про внутрішню торгівлю, закон, який дозволяє контролюючим органам зазирати в усі шпаринки на підприємстві, та інші.
– Чого чекати у найближчому майбутньому?
– Самими лише мітингами і страйками нічого змінити не вдасться. Враховуючи те, що ситуація з кожним днем погіршується, а напруга серед людей зростає, варто очікувати радикальних дій. Ми прогнозуємо, що під егідою підприємницьких майданів, будуть проводити передвиборчу агітацію і все залежатиме від того, наскільки великими будуть амбіції лідерів. Ми, громадські організації, зараз напрацьовуємо пропозиції та законодавчі акти, реальну систему, яка зупинить свавілля. Нам потрібна робота, результати і покращення ситуації, а не лише мітинги.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую