FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
7 Липня, 2024

Раз на рік доведеться платити за нерухомість

Але тільки тим, у кого велике житло

З 1 липня 2012 року вводиться новий податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Однак варто хвилюватися власникам, що мають квартири, площа яких більше 120 метрів квадратних, та житлові будинки площею понад 250 квадратів. Розмір податку встановлюється рішенням місцевої ради. Звітний період для сплати податку - один календарний рік, тобто платити доведеться раз на рік. Органи податкової служби до 1 липня звітного року обчислюють розмір та надсилають податкове повідомлення про суму податку. Фізичні особи повинні сплатити податок у 60-денний строк, юридичні – у 30-денний.
Податок обчислюється з урахуванням податкової пільги, яка полягає у зменшенні бази оподаткування для квартир на 120 кв. м, для житлових будинків на 250 кв. м. Тобто власникам нерухомості, що не перебільшує зазначених розмірів, новий податок платити не треба. Зауважимо, що податкову пільгу можна застосувати тільки для одного об’єкта нерухомості.
Ставки податку на нерухоме майно (відповідно до пункту 265.5.1 Податкового Кодексу України):
- для квартир площею до 240 кв. м та житлових будинків до 500 кв. м - до 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року;
- для квартир площею більше 240 кв. м та житлових будинків більше 500 кв. м - до 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року.
Відповідно до пунктів 265.2.1 та 14.1.129 ПК, податок накладається на житлові будинки, житлові будинки садибного типу, прибудови до житлових будинків, квартири, котеджі, кімнати у комунальних квартирах.
Відповідно до пункту 265.2.2 ПК не є об’єктом оподаткування:
- нерухомість, що перебуває у державній або комунальній власності;
- нерухомість, що перебуває у зонах відчуження;
- будівлі дитячих будинків сімейного типу;
- садовий або дачний будинок, але не більше одного об’єкта на одного платника;
- нерухомість, яка належить багатодітним сім’ям (три і більше дітей);
- гуртожитки.