ye-logo.v1.2

На Хмельниччині зі сміття виробляють корисні товари

Суспільство 2682

Після очистки, сортування, миття та подрібнення понад 20 тонн використаних ПЕТ-пляшок перетворюються на пластівці.

За день невеличкий завод на Хмельниччині виробляє 6 тонн вторсировини, з якої потім виготовлять нові хімволокна, відра та килими. Переробне підприємство поки закуповує лише використанні пляшки. До прийому пластику є певні вимоги.
«Кольори у нас, приймаємо білу, коричневу, зелену, і жовту, і блакитну, і так, щоб тюки були по кольорам», - розповідає завідувач складу переробного підприємства Віктор Кабанчук.
Повторно пляшку можна виробити тільки з білого пластику. Коричневі та зелені йдуть на бандажну стрічку та сітку під асфальт. Упродовж дня працівники переробної лінії сортують та дрібнять пляшки лише одного кольору, і знають, що з них буде в майбутньому.
«У нас закон «Про відходи», який говорить, що якщо з відходів можна щось зробити, то зробити вторсировину. Ці відходи знищувати не можна, наше завдання – відбудовувати і повторно використовувати», - розповідає начальник обласного управління з питань використання вторсировини Олена Сапрунова.
Підприємство працює всього 2 місяці, але у Хмельницькому вже бачать позитивні результати. Переробку пластику називають порятунком регіону від сміття.
«ПЕТ-пляшка є одним із основних забруднювачів, має основне навантаження на полігон, і для нас є дуже суттєвим, аби така цінна сировина не потрапляла на полігон нашого міста», - заявляє заступник начальника управління комунального господарства Хмельницької міської ради Руслан Ільчишин.
У планах збудувати завод з переробки вторсировини. Нині шукають інвестора. І коли підприємство запрацює, замість сміття, яке перегниває десятиліттями, тут з’являться нові робочі місця та екологічне виробництво.

Людмила Цимбалюк, «ФАКТИ», ICTV

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую