ye-logo.v1.2
4 Серпня, 2020

“Краще діяти активніше, ніж втрачати здоров'я”, - заявили учасники акції протесту-голодування

Суспільство 1725
Фото: Євгеній ДОРОФЄЄВ

Минулої п'ятниці учасники всеукраїнської акції протесту проти мовного законопроекту припинили голодування. Вони перейшли на інший формат протесту — увійшли до складу оргкомітету Українського дому з 15 громадських організацій, які формуватимуть мережу активістів для захисту української мови.

Тож тепер на майдані Незалежності у Хмельницькому буде функціонувати інформаційний пункт, де розповідатимуть хмельничанам про акції та записуватимуть охочих взяти у них участь.
Свою позицію учасники голодування Руслан Рохов, голова Хмельницького обласного центру молодіжних ініціатив, та Іван Козар, крайовий отаман крайового козацького товариства імені Богдана Хмельницького, пояснили тим, що держава не звертає увагу на голодуючих, це їй давно не цікаво. “Тому не варто втрачати здоров'я, а варто активніше діяти, захищати права та інтереси українців щодо мови”, - сказав Руслан Рохов.
До речі, під час чотириденної акції за три дні вдалося зібрати 391 підпис тих, хто підтримав акцію щодо неприйняття мовного законопроекту, а 94 людини залишили контакти на участь у майбутніх акціях протесту.
Іван Козар паралельно збирав підписи за відставку президента, де за три дні підписалися 220 людей, а також проти продажу землі, де за два дні підписалися 156 чоловік. “До слова, четверо росіян, які нині проживають в Хмельницькому, теж поставили свої підписи проти мовного закону, адже вважають, що Україна має мати лише одну державну мову - українську”, - зазначив отаман.
Того ж дня Руслан Рохов та Алім Міщук, член координаційної ради ГО “Підприємці Поділля”, заявили про свій вихід з проекту “Народний список”, який започаткувала партія “Україна вперед” Наталі Королевської. “Ми не маємо жодного відношення до партії, просто брали участь у проекті. Це мало бути громадське опитування. Однак згодом виявилося, що відбувалося постійне зловживання та підтасовка голосів за певних кандидатів. Сьогодні, 20 липня, коли ми заявили про припинення акції, нас повідомили, що начебто виключили зі списку вчорашнім числом”, - заявив Руслан Рохов.
Алім Міщук додав, що з боку партії Королевської присутній тиск на підприємців. “До того ж, вона не втілила в життя жодного проекту, які начебто підтримувала. Мало того, Королевська не проголосувала проти прийняття мовного законопроекту і не підтримала акцію протесту”, - зазначив Алім Володимирович.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую