FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
2 Липня, 2024

Влаштовують концерти та вручають дипломи: як агітують кандидати у нардепи на Хмельниччині

"ОПОРА" фіксує завчасний та активний старт виборчої кампанії на Хмельниччині. Фото: автора

Вибори до парламенту відбудуться 21 липня.

Офіційний старт виборчої кампанії дочасних виборів Верховної Ради відбувся наприкінці травня. Однак, як розповідають спостерігачі Громадянської мережі «ОПОРА», на Хмельниччині передвиборча кампанія розпочалась завчасно.

Окрім того, кандидати та політичні сили ще до офіційної реєстрації Центральною виборчою комісією, почали працювати над агітацією.Тільки упродовж поточного місяця використовували декілька видів агітації – благодійні ініціативи, замовні матеріали та зовнішню агітацію без вихідних даних.

«Фіксували агітаційну продукцію без вихідних даних деяких кандидатів та політичних партій. Також, було використання адміністративного ресурсу з боку посадових осіб місцевого самоврядування. Так, у Кам'янці міський голова виступав на підтримку одного із кандидатів, у Дунаєвецькій ОТГ — голова збирала старост і проводила з ним роботу, аби підтримали кандидата, навіть написала про це пост у соцмережі», - розповів Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі «ОПОРА» в області.

За його словами, ще один спосіб агітації — передвиборча благодійність. Кандидати через громадські організації або фонди намагаються надати певні товари чи послуги громадянам.

«Були випадки, коли за сприяння кандидатів на день міста у Шепетівці виступали музичні гурти, в Чемерівці на день селища співала відома артистка. У Хмельницькому співав сам лідер списку. По-суті, він надавав своєрідні культурні послуги. Ще були подарунки медпрацівникам на день медика, але не від імені кандидата, а від співзвучної громадської організації, до якої він має відношення», - каже Андрій Попик.

Додає, що агітують претенденти у нардепи навіть на випусках у вищих навчальних закладах. Фіксували такий випадок у Хмельницькому університеті управління та права. А, наприклад, у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії кандидату надали право вручати дипломи.

«Станом на сьогодні у Хмельницькій області складено два протоколи за розповсюдження агітаційних матеріалів без належних вихідних даних. Один в Красилові, інший в Славуті. Розуміємо, що таких звернень буде більше, бо ця агітація масова», - розповів Володимир Гарієвський, громадський омбудсмен із захисту виборчих прав «ОПОРИ» у Хмельницькій області.

В «ОПОРІ» відзначають, що за місяць до виборів, дільниці працюють в штатному режимі. Незабаром розпочнеться процес утворення складу дільничих комісій, і, припускають, через пору відпусток, партії не зможуть заповнити спостерігачами комісії у всіх округах.

Читайте також: Хто бажає представляти Хмельниччину в парламенті