ye-logo.v1.2

Чай каркаде — напій фараонів від усіх хвороб

Здоров'я 6704
Фото: taylavka.ru

Каркаде - червоний, кислуватий чай. Це традиційний напій єгипетської кухні та обов'язковий сувенір для туристів Єгипту. Його часто ще називають напоєм фараонів, але ми його більше знаємо, як гібіскус чи суданську троянду.

 Велика кількість країн вирощують каркаде в промислових масштабах. Такий інтерес викликаний не лише приємним смаком і освіжаючим ефектом напою, а й великою користю для здоров'я. На сході, до прикладу, він має славу ліків від усіх хвороб. Червоний колір гібіскусу надає речовина антоціан. Це один із біофлавоноїдів, які мають властивості вітаміну Р. Цей вітамін необхідний організму для підтримки міцності судин, регулювання проникності капілярів. Напій гібіскуса містить багато інших вітамінів, антиоксидантів, органічних кислот, полісахаридів. Чай корисний для підтримки загального тонусу організму. Це - чудовий засіб при перших ознаках застуди. Він сприяє регуляції кров'яного тиску, зниженню рівня цукру в крові, виведенню токсинів, шлаків, важких металів із організму. Напій каркаде стимулює роботу серцево-судинної системи, захищає печінку від дії шкідливих факторів. Корисні квіти гібіскусу і після заварювання. В набряклих пелюстках міститься вітамін С, велика кількість амінокислот і білка. Однак слід пам'ятати, що чай каркаде підвищує кислотність шлунка, тому небажано його вживати при гострих гастритах і виразках.

Існує декілька способів приготування каркаде
Найпростіший варіант - заварити його, як звичайний чай: покласти в чайник декілька чайних ложок сухих пелюсток гібіскуса, залити їх окропом і залишити на кілька хвилин. Врахуйте, що при дуже довгому настоюванні напій втратить приємний червоний колір і набуде брудного синього відтінку. Аналогічний ефект спостерігається при контакті настою гібіскуса з металом. Не викидайте набряклі від окропу пелюстки - в них багато білкових сполук, аскорбінової кислоти, корисних амінокислот і пектину. Вживання у їжу “заварки” суданської троянди допоможе впоратися із закрепами, очистить організм від шлаків і токсичних речовин. На смак вона - кислувато-трав'яниста. Ще один спосіб заварки: покладіть в чашку 2 ч. л. пелюсток, залийте окропом і залиште на 2-3 хвилини. Додайте цукор або мед. Пийте, не проціджуючи. Якщо вам не подобаються гарячі напої, спробуйте зробити холодний настій каркаде. Залийте 4 ст. л. гібіскуса 1 л охолодженої води, поставте на добу в холодильник. Потім процідіть через тканину (не використовуйте металеве сито), додайте цукор. Можна змішати пелюстки з листям м'яти, варенням зі смородини та іншими рослинними компонентами для покращення смаку та підвищення цілющих властивостей напою. Урізноманітнити смак каркаде можна за допомогою додавання різних інгредієнтів. Якщо додати традиційні для чаю цукор і лимон, то виходить смак, близький до ягідного морсу. Додавання таких спецій, як кориця, імбир, м'ята, мускатний горіх, гвоздика, кардамон, кориця тощо дозволяє приготувати безалкогольний глінтвейн.

Гарячий чи холодний — який корисніший?
Гарячий напій каркаде сприяє підвищенню артеріального тиску, холодний - усуває гіпертензію і покращує самопочуття. Як і будь-який інший напій, каркаде підходить не всім людям. Він може погіршити самопочуття при хронічних захворюваннях нирок, жовчнокам'яній хворобі, каменях у сечовому міхурі.

Підготувала Світлана ЯСЬКОВА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую