FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
28 Квітня, 2024

Медицина в цифрах: скільки грошей, медичних закладів і медпрацівників припадає на одного хмельничанина

Фото: depo.ua

Скоро вся Україна буде святкувати день медичного працівника, що завжди відбувається у третю неділю червня, цього року – 19 червня.

Сайт «Є» порахував скільки хмельничан припадає на кожен медзаклад і працівників та скільки грошей на усе це витрачається.
У Хмельницькому, за даними міського управління охорони здоров’я, знаходиться 11 медичних закладів, з них 4 стаціонари (Міська лікарня, Міська дитяча лікарня, Перинатальний центр і Інфекційна лікарня), Протитуберкульозний диспансер, 4 Поліклініки, Стоматполіклініка і Вузлова лікарня.
Станом на початок 2016 року в усіх медичних закладах міста працює 4 504 фізичні особи, з них:
- 975 – лікарів (у тому числі 72 лікаря-інтерна);
- 7 - зубних лікарів;
- 2008 – молодших медичних спеціалістів.

Серед кваліфікованих медпрацівників майже 20% пенсіонери. Трохи менше, майже 11% пенсіонерів серед молодших медичних спеціалістів.
Найстаршим медичним працівником є 81-річний хірург, який працює у поліклініці №4.
Наймолодшими є медсестри, які приходять на роботу одразу після училища віком від 18-ти років.

Як подає сайт Міської ради, посилаючись на Вікіпедію, станом на 2015 рік у місті проживає 268 000 людей, отже на одного медичного працівника припадає близько 56 пацієнтів.

Видатки на сферу охорони здоров’я на одного жителя міста становлять 753,79 гривні. На медикаменти для лікування хворих у міських стаціонарах в цілому за 1 день на одне ліжкомісце виділено 22,60 гривні. А для лікування хворих у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії – 224,35 гривні. Видатки на харчування для лікування хворих у міських стаціонарах в цілому за 1 день на 1 ліжку склали 12,06 грн.

Хмельницька медицина, за словами начальника міського управління охорони здоров'я Бориса Ткача, не гірша і не краща, ніж на рівні держави. Однак похвалитися наші медики мають чим. У жовтні минулого року усім реанімаційним відділенням Хмельницької міської дитячої лікарні вилікували дитину хвору на правець (перший випадок у Європі).

Ще одна особливість нашої медицини в тому, що сучасне відділення інфекційної лікарні частково розміщується у корпусах старої земської Проскурівської лікарні, з якої почалася медицина Хмельницького.

Надія Ганчук, студентка ІІІ курсу,
Кам'янець-Подільського національного університету імені І. Огієнка.

 

Читайте також: Головний медик Хмельницького в прямому ефірі. (Ефір від 10.06.16)