FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
11 Травня, 2024

На Хмельниччині на 13 відсотків підвищився рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції

Найчастіше кишкові інфекції передаються через молоко і м'ясо. Фото: поради.pp.ua

Більшість захворілих – діти.

На Хмельниччині цьогоріч на 13,8 відсотка підвищився рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції. Про це повідомили в обласному лабораторному центрі.

Уже зареєстровано 1580 випадків захворювань, з них майже сімдесят відсотків припадає на дітей до 17 років. Ріст захворюваності гострими кишковими інфекціями відмічають у Нетішині, Хмельницькому, Ізяславському, Полонському та інших районах області.

«Як показує опитування хворих, факторами передачі кишкових інфекцій найчастіше стають молоко і молочні продукти, м’ясо і м’ясні продукти, овочі, фрукти, ягоди, готові страви, які готують “із запасом”, що призводить до накопичення в них збудників кишкових захворювань», - розповідає лікар-епідеміолог держустанови Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України Лариса Венгер.

Як убезпечити себе:

1. Щоб уберегти себе та дітей від захворювання на кишкові інфекції не купуйте продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб.
2. Не вживайте продуктів і напоїв при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності та з простроченими термінами споживання.
4. Зберігайте продукти харчування тільки у спосіб зазначений на упаковці та протягом встановленого терміну.
5. Приготовлені страви вживайте відразу, а при повторному їх споживанні, піддавайте вторинній термічній обробці.
6. При споживанні овочів, фруктів та ягід ретельно мийте їх питною водою та обдавайте окропом. Дотримуйтесь самі та навчайте дітей правилам особистої гігієни.

Як зауважує лікар-епідеміолог, якщо ж все-таки не вдалось вберегтися від кишкової інфекції, то при перших ознаках захворювання (нудота, блювота, біль у животі, багаторазові рідкі випорожнення, підвищення температури) терміново необхідно звертайтесь до лікаря. Самолікування в жодному випадку недопустиме, адже перебіг хвороби може бути досить тяжким і наслідки непередбаченими.