ye-logo.v1.2

На Хмельниччині спостерігали рідкісне північне сяйво (фото)

Суспільство 7054
Північне сяйво - рідкісне явище не лише для Хмельниччини, а й України
Північне сяйво - рідкісне явище не лише для Хмельниччини, а й України. Фото: Фото з t.me/starkon24_7

Його причиною могла бути магнітна буря.

У ніч з 10 на 11 травня в Україні, зкорема і в Хмельницькій області, можна було спостерігати за незвичним явищем – північим сяйвом.

За словами голови Одеського астрономічного товариства Михайла Рябова, це стало можливим через спалахи на Сонці, пік яких припав на 8-10 травня. «По диску Сонця проходила велика група плям, відбувались спалахи, при цьому їхня кількість досягала п'ятдесяти, серед них були й дуже потужні. Кульмінація подій сталась 8-10 травня, пішли ці серії спалахів, що супроводжувались викидом великих хмар плазми, які були направлені у сторону землі. У результаті чого сталась велика магнітна буря, потужність якої дуже висока. Якщо зазвичай полярне сяйво буває зеленуватим, то на цей раз воно було вишнево-червоним», - цитує науковця «Суспільне».

Також вчора синоптикиня Наталка Діденко писала, що очікується досить потужний геомагнітний шторм. «Можливі проблеми із зв'язком, погіршення самопочуття. Цікавим чи незвичним атмосферним явищам також не дивуйтеся, якщо що», - написала вона.

«Насамперед, щоб зрозуміти, чому це явище є унікальним для нашого регіону, зазначимо, що таке сяйво виникає за взаємодії сонячного вітру (потік протонів, електронів та ядер гелію) з магнітним полем Землі, - розповідали в 2022 році в Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї. - Часточки потоку, збуджуючись, починають світитись. Колір сяйва залежить від складу атмосфери. Атоми кисню на висоті 170400 кілометрів світяться червоним саме в цьому спектрі, до того ж у розмитій формі, спостерігають полярне сяйво на низьких широтах. Найпоширенішим кольором сяйв зеленим світяться атоми кисню (на висоті 100170 кілометрів) й молекули азоту. Через те що частки сонячного вітру, рухаючись вздовж силових ліній планети, переносяться в сторону полюсів, таке явище є характерним для високих широт. Проте під час підвищеної сонячної активності (сонячного шторму) його можна спостерігати й на територіях нижчих широт (за умов безхмарного неба й віддаленості від великих міст)».

У різних соціальних мережах одразу ж почали з'являтися фото цього видовища:

Фото з фейсбук сторінки Миколи Величка.

Фото з facebook.com/kamianetsplus

Фото з t.me/starkon24_7

Фото з facebook.com/kamianetsplus

Читайте також: Поєднати поезію і слово з пластикою акторів: у Хмельницькому покажуть виставу за віршами Ліни Костенко

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую