Гаряча тема:
- Війна
За десять днів - близько трьох тисяч декларацій з лікарями
Саме стільки угод підписали мешканці Хмельницького.
Усі амбулаторії загальної практики-сімейної медицини обласного центру забезпечені хоча б одним комп'ютером і принтером. За словами начальника управління охорони здоров'я Хмельницької міської ради Бориса Ткача, попри різноманітні чутки про нібито закриття міських поліклінік, жоден лікувальний заклад в обласному центрі не закриють.
«В Хмельницькому створені два центри первинної медико-санітарної допомоги, які включають 23 амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, — зазначив Борис Васильович. — До мережі закладів охорони здоров'я увійшла також колишня вузлова лікарня, де створений лікувально-діагностичний центр. Щодо амбулаторій, то при кожній поліклініці будуть діяти по дві амбулаторії, ще 15 будуть винесені на периферію. Частина з них вже працюють: в мікрорайонах Ружична, Книжківці, Лезневе. Дальні Гречани, Ближні Гречани, Дубове».
Загалом в області створено 27 центрів первинної медико-санітарної допомоги, 21 з них підключений до електронної системи здоров'я, тобто, готовий до підписання декларацій. Також існує проблема з комп'ютеризацією амбулаторій, лише 16 центрів ПМСД забезпечені комп'ютерами відповідно до кількості робочих місць персоналу. В області потрібно ще 500 комп'ютерів. Не усі амбулаторії підключені до інтернету, такі проблеми є в Білогірському та Дунаєвецькому районах. Не вистачає також лікарів первинної ланки. За словами директора Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Якова Цуглевича, область укомплектована сімейними лікарями на 80 відсотків. «Чекаємо на цьогорічних випускників медичних вишів», — додав Яків Миколайович. За десять днів підписання декларацій загалом по області свого лікаря обрали вже понад 6 тисяч мешканців. Найактивніші у підписанні декларації — мешканці міст, а також Ярмолинецького, Віньковецького та Красилівського районів.
Нагадаємо, кампанія з вибору терапевта, педіатра чи сімейного лікаря розпочалася 2 квітня. Для того, щоб підписати декларацію з обраним медиком, потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон, для дітей — свідоцтво про народження. А ось прописка, реєстрація чи місце проживання значення не мають. Декларація не є юридичним документом і не підписується раз і на все життя. Якщо вас не влаштовує лікар або ви змінили місце проживання, можете укласти декларацію з іншим лікарем. Разом з тим попередня анульовується автоматично.
Якщо у вас виникли проблеми з укладанням декларації, можете звернутися на «гарячу» телефонну лінію Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації: (0382) 79-50-32, 76-51-65.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: