FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
6 Травня, 2024

Продукти з асфальту: медики попереджають про небезпеку стихійних ринків

На стихійних ринках окрім сметани, молока та м'яса домашньої птиці, можна підхопити ще й кишкову паличку. Фото: автора

Окрім сметани, молока, м'яса домашньої птиці, на стихійному ринку можна "підхопити" ще й кишкову паличку.

У Хмельницькому процвітає вулична торгівля. Попри її заборону та профілактичні рейди правоохоронців, жителі навколишніх сіл звозять до обласного центру усе, що можна продати.

З приходом весни, медики попереджають про небезпеку гострих кишково-інфекційних хвороб, які за високої температури повітря досить швидко розвиваються. Епіцентром небезпеки, на думку лікаря з гігієни харчування Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Валентини Щавінської, є всі стихійні ринки. Саме там, окрім сметани, молока, м'яса домашньої птиці, можна "підхопити" ще й кишкову паличку.

«Стихійні ринки Хмельницького мене вражають. Люди продають на невеличких клаптиках паперу молочні продукти, м'ясо та домашню городину в перемішку з пилом та брудом. Такі продукти сумнівної якості», - каже Валентина Валеріївна.

Медик не радить купувати харчі з асфальту, а тим, хто це робить, рекомендує обов’язково термічно їх обробляти. «Якщо купили м’який сир - приготуйте з нього сирники, якщо купили молоко – перекип’ятіть його, якщо ж сметану – то хай вона прокипить у борщі», - радить Валентина Щавінська.

Люди продають на невеличких клаптиках паперу молочні продукти, м'ясо та домашню городину в перемішку з пилом та брудом.

Про проблему вуличної торгівлі знають у міському управління торгівлі. Очільник відомства Руслана Сідлецька каже, що стихійні осередки міста знає на пам'ять.

«Ми пропонуємо усім любителям торгівлі на вулицях перейти до павільйонів. Місць вистачає усім. Але люди не хочуть йти до павільйонів, бо думають, що там не має покупців. Але ж вулиці міста – це не місце для торгівлі», - каже Руслана Сигізмундівна.

У патрульній поліції області повідомляють, що наразі боротьба з «стихійниками» ведеться лише у вигляді бесід. «Це стаття переважно дільничних та інспекторів з благоустрою міста (торгівля), ми ж профілактикою займаємося», - прокоментував Роман Мартинюк, речник Управління патрульної поліції в Хмельницькій області.

 Медик не радить купувати харчі з асфальту, а тим, хто це робить, рекомендує обов’язково термічно їх обробляти.