ye-logo.v1.2
4 Серпня, 2020

Чи пов’язаний спалах хвороби на Городоччині з обробітком полів хімікатами

Здоров'я 3546
Що стало причиною недуги у селян – поки невідомо
Що стало причиною недуги у селян – поки невідомо. Фото: ілюстративне babble.com

У людей виявили кишкові захворювання.

Масова недуга у жителів села Велика Яромирка Городоцького району почала проявлятися у 20-тих числах травня. Із схожими симптомами до інфекційного відділення Городоцької центральної районної лікарні потрапило десять людей, серед них більшість діти. Як повідомляв сайт «Є» раніше, селяни скаржилися на нудоту, печію в горлі, болі в животі, рвоту, запаморочення.

Що стало причиною недуги у селян – поки невідомо. Однак версію отруєння хімікатами, якими оброблялись поля, та споживання води, в якій перевищений вміст нітратів – фахівці відкидають.

За словами старости Великої Яромирки Йосипа Терещука, перехворіло багато жителів села, але більшість лікувалися вдома. «Хворіли по кілька чоловік, а то й цілими сім’ями. Люди, які потрапили в лікарню, рвали кров’ю, жовчю. Але ніхто нам не сказав, від чого вони отруєні. Є припущення, що причиною хвороби є хімікати, якими інвестор оприскував поля. Але треба зробити аналіз, тоді можна про це говорити, - розповідає Йосип Олександрович. - Також було припущення, що це вода. Я подав заяву в санстанцію, зробили аналіз, вода виключається. У нас всі жителі користуються централізованим водогоном, а не криницями».

Відповідно до даних Городоцької центральної районної лікарні, з 21 травня до 4 червня до них поступило на лікування 10 мешканців села Велика Яромирка. За словами начальника управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Ігора Баланюка, у цих людей не зареєстровано жодного діагнозу, пов’язаного з хімічним отруєнням пестицидами чи агрохімікатами. Лікарі діагностували у частини людей дизентерію, в інших – гастроентероколіт нез'ясованої етіології. Ще в однієї 8-річної дитини поставлений діагноз «Гостра вірусна інфекція». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Хмельниччині після проводів в армію отруїлися люди

Станом на вчора, 4 червня, вісім з десяти пацієнтів були виписані додому. Одну дитину переведено до Хмельницької інфекційної лікарні. За інформацією головного лікаря медустанови Оксани Піддубної, у дівчинки можлива ротавірусна інфекція.

У Велику Яромирку з перевіркою виїжджали працівники Держпродспоживслужби. Як розповів Ігор Баланюк фахівці відібрали на аналіз проби водопровідної води, води із каптажа і проби води із приватних колодязів, якими люди користувалися.

«Згідно лабораторного дослідження, відібрана вода з індивідуальних криниць не відповідала нормам по вмісту нітратів, ще два зразки не відповідали по мікробіології. Але не можна сказати, що хвороба могла бути викликана цими показниками. Результати показують, що криниця не чищена, не дезінфікована. Але у всій воді, де є відхилення, дизентерійної чи іншої вірусної палички не виявлено, - зазначив він. - Потрібно більш глибоке і систематичне лабораторне дослідження води. В першу чергу, у колодязях приватного користування. Промити, прочистити, продезінфікувати їх треба. Тому, що на фоні тих показників, які знайшли, не виключено, що незабаром приєднається та флора, яка буде давати сильні захворювання і отруєння».

Також фахівці зазначають, що захворювання жителів Великої Яромирки не пов’язане із перевищенням вмісту нітратів у воді. «Нітрати перевищені у всіх шести пробах індивідуальних криниць, від півтора до трьох разів. Але судячи по лабораторних і клінічних дослідженнях, які провели в районній лікарні, по встановлених діагнозах і по течії самого захворювання, прив’язати це із підвищеним вмістом нітратів ніяк не можна. Захворювання бактеріальної форми, але не отруєння нітратами», - додає Ігор Михайлович.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую