ye-logo.v1.2

Сердечникам краще їхати у Крим, а з хворими суглобами — у Хорватію чи Туреччину

Здоров'я 11111
Фото: Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області

Тільки-но повіяло теплом, як наші думки полетіли на південь, до теплого моря та лагідного сонечка. Відпочити, зміцнити здоров'я та покращити настрій — усе це можна зробити за допомогою морського клімату.

Але їхати треба туди, де вам буде добре, адже у кожного моря своє «обличчя». Про те, кому яка курортна зона залежно від клімату підійде для оздоровлення, ми поцікавилися у головного лікаря обласного центру здоров'я Людмили НЕБЕСНОЇ.

У Криму добре лікувати легені та бронхи

На південному березі Криму відносно сухий клімат. А от на Чорноморському узбережжі Росії вологість повітря вища, тому часто буває задушливо, що шкідливо для людей із хворобами серця та легенів. Такий же клімат на чорноморському узбережжі Туреччини, а ось клімат на курортах Болгарії та Румунії влітку схожий на кримський, тому люди, які страждають хворобами бронхів і легенів, відчувають себе в таких умовах комфортніше. Вода Чорного моря багата мікроелементами. Серед них - бром, йод, хлор, натрій, калій, кальцій, магній, сульфати, карбонати ... Цього цілком достатньо для бальнеотерапії. Особливості Чорного моря - гірська аеротерапія і можливість природного грязелікування. У горах, гірських і прибережних лісах повітря насичується киснем і ароматами лікувальних трав, через що навіть просто дихаючи, людина здійснює практично лікувальну інгаляцію. Важливо в цих умовах не палити - компоненти тютюнового диму глибше проникатимуть в органи дихання. У прибережних районах Криму є багато озер, що містять цілющу грязь. Якщо обгортатися нею щодня, можна активізувати обмін речовин, послабити запалення, прискорити зрощення кісток після переломів.
Кому підійде? У Криму корисно відпочити людям, які страждають бронхолегеневими (ларингіти, бронхіти, астма, емфізема), серцево-судинними (ішемічна хвороба серця, гіпертонія), ревматичними (ревматоїдний артрит, ревматичний поліартрит, деформуючий остеоартроз), нирковими захворюваннями (нефрити). А ось Чорноморське узбережжя Росії людям з хворими легенями і серцем не підійде (підвищена вологість сприяє спазму бронхів і перенавантажує серце).

Азовське море — від хронічної втоми

Клімат північного та східного Приазов'я вологий. Вода Азовського моря малосолона та маломінералізована через те, що в нього впадають багато повноводних річок, тому вона менш цілюща, ніж чорноморська. Зате тут дуже рідко буває холодною вода: мілке море добре прогрівається і тому тримає постійне тепло.
Кому підійде? У першу чергу - тим, хто хоче просто зняти хронічну втому. А ось хворим з дихальними і серцевими проблемами цей регіон мало підходить - через вологість (крім південного - кримського узбережжя Азовського моря).

Шкіру і суглоби лікуйте на Червоному морі

Клімат червономорських курортів дуже сухий (в 1,5-2 рази сухіший, ніж у Криму), більше, ніж на Чорноморському узбережжі, насичений киснем і заспокійливо діє на нервову систему бромом. Спека сягає 40-50 градусів у тіні, але тут часто дме вітер і через сухість спека переноситься легше. Завдяки солоності вода Червоного моря володіє сильним ранозагоювальну та протизапальну дію і допомагає позбавитися від неприємних симптомів десятка шкірних і суглобових захворювань. Цьому ж сприяє велика насиченість мікроелементами.
Кому підійде? Тут корисно відпочити, якщо взимку-навесні хворіли на бронхіальну астму, обструктивний бронхіт, пневмонію і депресію, а також при серцево-судинних захворюваннях, псоріазі, дерматитах, нейродерміті, хворобах хребта і суглобів. Ідеальне місце для лікування хронічного нежитю і гайморитів. А ось тим, хто схильний до вегетосудинної дистонії, потрібно бути обережнішими - в умовах червономорського клімату вона може загостритися.

На Середземному морі можна зміцнити організм

На європейських узбережжях клімат місцями схожий на кримський або російський чорноморський. Там, де багато зелені, - повітря цілюще, як у Криму. На островах (Балеарських, Корсиці, Сардинії, Сицилії, Криті й Кіпрі) від спеки рятує вітер. Мінус - майже все літо тримається висока вологість, через що буває дуже душно. Виняток - північна Хорватія, південь Франції, північний захід і північний схід Італії. У вересні духота спадає. На азійському узбережжі (Туреччина) клімат нагадує кримський. На африканському (Туніс, Лівія, Алжир) - задуха мучить менше, більше вітру, клімат схожий на червономорській, але через відсутність зелених масивів повітря не має тих цілющих властивостей, як північно-середземноморський або кримський. Вода Середземного моря - друга після червономорської за насиченістю солями, тому теж підходить для тих, хто має проблеми зі шкірою та суглобами.
Кому підійде? Середземномор'я добре підходить для загального зміцнення організму, суглобів та м'язів, але не найкраще місце при захворюваннях серцево-судинної системи та органів дихання (через духоту).
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую