FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
3 Травня, 2024

Епідеміологи розповіли про статистику небезпечних інфекцій на Хмельниччині

За пів року кількість випадків хвороби Лайма, яка передається через укуси кліщів, зросла. Фото: з архіву

Зросла кількість випадків інфікування після укусів кліщів.

Спеціалісти Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб розповіли статистику захворюваності у Хмельницькій області на особливо небезпечні інфекції. Зокрема, щодо випадків хвороби Лайма, яка передається через укуси кліщів, лептоспірозу, джерелами збудників якого найчастіше є інфіковані тварини, та туберкульозу.

Так, за словами спеціалістів, у першому півріччі цього року в Хмельницькій області зареєстровано 25 випадків хвороби Лайма (кліщовий бореліоз), проти 20-ти випадків, які реєстрували за аналогічний період минулого року. Найбільше цьогоріч з приводу укусів кліщів до лікарів зверталися мешканці міст Хмельницький та Кам’янець-Подільський.

Також за шість місяців минулого року було зареєстровано 141 випадок туберкульозу органів дихання, а в поточному році вже 152 таких хворих.

«Проте, у порівнянні з попередніми роками, коли фіксували по 500-600 випадків за рік, показники не є високими, - запевняють в ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». - Хоча мова, скоріш за все, йде не про зниження захворюваності, а про збільшення кількості недообстежених осіб, у зв’язку з міграцією громадян територією України та за кордон».

Значно зросли показники виявлення такої небезпечного захворювання як лептоспіроз. Якщо у першому півріччі минулого року лептоспіроз діагностували лише у одного хворого, то за аналогічний період цього року зафіксовано уже таких 13 випадків.

«Збільшення кількості хворих реєстрували, переважно, серед внутрішньо переміщених осіб, котрі протягом певного часу могли перебувати у місцях укриття та підвальних приміщеннях і контактувати з продуктами життєдіяльності мишовидних гризунів», - зазначають спеціалісти.

Читайте також: Ботулізм: як не заразитися та що робити при симптомах