FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
26 Липня, 2024

На правах реклами Лікування недостатності підшлункової залози

Діагноз ставиться клінічно, тобто на основі симптомів, та на основі результатів аналізів. Фото: anc.ua

Недостатність підшлункової залози — це стан, за якого вона не виробляє достатню кількість ферментів або гормонів, необхідних для нормального травлення та метаболізму.

Це може призвести до проблем із перетравленням їжі, засвоєнням поживних речовин і контролем рівня цукру в крові, що можна скорегувати прийманням препарату Мезим.

Типи недостатності підшлункової залози

Підшлункова залоза — це важливий орган травної системи, розташований позаду шлунка. Вона виконує дві основні функції: екзокринну (виробництво травних ферментів) та ендокринну (продукування гормонів).
Тому на основі цього розрізняють два види недостатності:

  1. Екзокринна. Залоза не виробляє достатньо травних ферментів (ліпази, амілази та протеази), необхідних для розщеплення жирів, вуглеводів і білків у кишківнику.
  2. Ендокринна. Підшлункова залоза не виробляє достатньо гормонів, таких як інсулін, що регулює рівень цукру в крові. Це може призвести до розвитку діабету.

Кожен вид недостатності супроводжується своїми симптомами та діагностується окремо.

Симптоми недостатності підшлункової

Недостатність підшлункової залози супроводжується:

  1. жировими випорожненнями (стеаторея);
  2. втратою ваги;
  3. здуттям живота і метеоризмом;
  4. діареєю;
  5. дефіцитом вітамінів і мінералів;
  6. болем у животі.

Діагноз ставиться клінічно, тобто на основі симптомів, та на основі результатів аналізів. Проводять аналіз калу для визначення рівня жиру в випорожненнях, аналізи на визначення рівнів ферментів підшлункової залози та поживних речовин. УЗД, КТ або МРТ роблять для оцінки стану підшлункової залози.
Функціональні тести спрямовані на вимірювання здатності підшлункової залози виробляти ферменти.

Лікування недостатності

Лікування залежить від типу та тяжкості недостатності підшлункової залози й може включати:

  1. Замісну терапію ферментів підшлункової залози. Приймання препаратів, що містять ферменти підшлункової залози, допомагає поліпшити травлення і засвоєння поживних речовин.
  2. Дієту. Збалансоване харчування з високим вмістом білка та низьким вмістом жиру, вітамінні й мінеральні добавки.
  3. Лікування основного захворювання. Якщо недостатність підшлункової залози спричинена хронічним панкреатитом, кістозним фіброзом або іншим захворюванням, лікування основної проблеми може покращити стан.
  4. Інсулінотерапію. Для контролю рівня цукру в крові у разі ендокринної недостатності.

Раннє виявлення та лікування недостатності підшлункової залози можуть значно покращити якість життя пацієнтів і запобігти ускладненням, пов'язаним із недостатнім засвоєнням поживних речовин.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я. Перед застосуванням лікарського засобу необхідно обов'язково проконсультуватись із лікарем та обов'язково ознайомитись з інструкцією на лікарський засіб.