ye-logo.v1.2

Міцний імунітет захищає від багатьох хвороб

Здоров'я 15983

Особливо актуально це напередодні епідемії грипу

Восени, готуючись до холодів та традиційного періоду розгулу грипу та гострих респіраторних вірусних захворювань, важливо подбати про те, щоб підтримати організм та зміцнити його захисні сили – тобто імунітет. В аптеках сьогодні чимало препаратів для зміцнення імунітету. Однак, можна спробувати допомогти собі народними методами. Поради дає головний лікар обласного центру здоров'я Людмила НЕБЕСНА.

Правильно харчуйтеся

Восени потрібно забути про дієти для схуднення, також забудьте про напівфабрикати, часті перекуси та бутерброди. Харчування має бути повноцінним, здоровим і раціональним. Дослідження довели, що нестача лише однієї користної речовини в організмі може призвести до послабдення імунної системи. Збільшіть кількість свіжих овочів та фруктів. Ретельно вибирайте м'ясо. Адже багато виробників птиці годують курей антибіотиками, які стимулюють їхній ріст. Але велика кількість антибіотиків у м'ясі може призвести до зниження імунітету людини та утворення бактерій, стійких до антибіотиків. Тому купуйте м'ясо у магазинах, яким довіряєте. Їжте менше цукру. Дослідженнями доведено, що цукор послаблює імунну систему. Важливу роль в обміні речовин відіграє цинк. Джерелами цього мінерала є морепродукти, м'ясо, горіхи, яйця, сир та зернові. Зменшіть вживання пестицидів, бо вони пригнічують імунну систему. Найрпостіше це зробити, перейшовши на органічні продукти або вирощуючи овочі самостійно. Подбайте про пробіотики. Пробіотична бактерія відіграє головну роль у травленні та допомагає підтримувати здоров'я імунної системи. Щоб поповнити запаси пробіотиків в організмі, вживайте живий йогурт, а ще – цибулю, часник, банани. Корисні для імунітету брокколі, селера, морква, помідори та грецькі горіхи.

Дуже корисно розпочинати свій день зі свіжого грейпфрутового соку. Можна змішати соки грейпфрута і апельсина. Однак, якщо ви приймаєте препарати від підвищеного тиску, тривожності, спочатку проконсультуйтеся з лікарем, бо існує ймовірність серйозної інтоксикації організму. Вживайте в їжу гарбуз і горіхи, їжте насіння соняшників, додайте в раціон продукти, які багаті вітамінами А, С, В. У перерахованих продуктах, крім цих вітамінів, присутні ще й мікроелементи, наприклад, цинк, який важливий для здорового розвитку кожної людини .

Не забувайте про народні засоби

Розпочнемо з одного з найпопулярніших народних рецептів з вираженою стимулюючою дією на імунітет. Йдеться про алое деревовидне (столітник). У народі існує рецепт вживання суміші соку алое з медом в співвідношенні 1:2. Іноді сюди ж додають дві частини “Кагору”. Беручись за приготування таких ліків, важливо пам'ятати, що імуномоделюючими властивостями володіють ферментні системи соку алое, нестійкі в зовнішньому середовищі. Для того, щоб привести ці речовини в стійкіший стан, потрібно свіжозрізане листя рослини витримати при температурі близько чотирьох градусів в темному місці протягом двох тижнів. Для цього ідеально підходить нижня полиця побутового холодильника.
Якщо ж не проводити стабілізацію, сік алое є лише послаблюючим засобом, вживаним при закрепах. Після стабілізації сік алое віджимають і змішують з медом. Приймають по чайній ложці двічі на день до їжі протягом двох-трьох тижнів. Важливо відзначити, що цей засіб стимулює вироблення травного соку шлунком. Тому у людей з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунку може з'явитися печія. У таких випадках не обов'язково припиняти прийом настоянки, досить нагрівати її перед прийомом на водяній бані.

Дуже корисною вважається ехінацея. У ній є велика кількість вітаміну С, а без нього, як відомо, не вийде зміцнити імунітет. Вона сприяє тому, щоб швидше гоїлися рани на тілі, проходило запалення. Настоянки на основі ехінацеї рекомендується вживати по кілька курсів протягом року. Чаї з м’яти і меліси – також відмінні та ефективні народні засоби, які допомагають підвищити імунітет. Ними можна сміливо замінити звичайний чорний чай.

Вживайте частіше цибулю і часник. Це незмінні лідери в профілактиці застудних захворювань і підвищення імунітету. У них містяться особливі речовини, які називаються фітонцидами, вони й допомагають імунній системі ставати сильною і захищеною від вірусної атаки. Дуже корисним вважається щойно вичавлений сік моркви, журавлини, буряка. Вважається, що для того, щоб зміцнити імунітет, необхідно приймати соки червоного відтінку, якими є якраз буряковий і морквяний, а також гранатовий сік.

Ніщо не здатне так сильно зміцнити імунітет, як обливання холодною водою. Робити це треба постійно і регулярно, щоб отримати від процедури максимально корисний ефект. Якщо організм буде звично сприймати вплив холодом, то взимку він легше впорається з морозами та застуду.

Підвищити імунітет народні засоби допоможуть, якщо вживати їх регулярно і при цьому вести правильний спосіб життя: правильно харчуватися і займатися спортом, насичувати організм вітамінами і загартовуватися. 

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую