FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
17 Вересня, 2024

Харчове отруєння школярів у Красилові: кількість постраждалих зросла, усі – госпіталізовані

Наразі стан дітей задовільний. Фото: ілюстративне, Depositphotos

У Держпродспоживчій службі під час перевірки документації щодо організації харчування виявили невідповідності.

В учнів Красилівського ліцею підозрюють харчове отруєння. Раніше було відомо, що зі скаргами на нудоту, блювоту та високу температуру в інфекційне відділення Красилівської міської лікарні звернулося четверо учнів. Нині зі схожою симптоматикою госпіталізовані шість школярів. Про це повідомив головний санітарний лікар області Микола Габрикевич.

За його словами, 13 вересня впродовж дня за медичною допомогою звернулися учні 3, 4 та 10 класів. Усі вони харчувалися у шкільній їдальні навчального закладу.

«У дітей були скарги на нудоту, багаторазову блювоту, загальну слабкість, високу температуру до 38, 0 С, у 3 дітей – частий рідкий стілець. Пацієнтів обстежено бактеріологічно. Стан дітей – задовільний, отримують стаціонарне лікування», - зазначив Микола Габрикевич.

Працівники Красилівського відділення Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб провели у ліцеї епідрозслідування випадку. Там відібрали проби харчових продуктів та страв, змиви з об'єктів навколишнього середовища та воду з водопроводу. Наразі дослідження зразків триває.

«Навчальний заклад працює без підписаних актів комісійних обстежень Держпродспоживчої служби»

Фахівці обласної Держпродспоживчої служби також проводять перевірку навчального закладу. У відомстві кажуть, ліцей має низку невідповідностей щодо організації харчування, на які вже раніше вказували. Зокрема, йдеться про недотримання процедур під час закупівель. І така ситуація не лише у Красилівському ліцеї.

«Хочемо наголосити, що бувшому Красилівському районі усі школи працюють без виправлених порушень та невідповідностей, без підписаних актів комісійних обстежень нашими спеціалістами вже не один рік. Організація харчування закладів освіти повинна проводитись на підставі тендеру та встановлених кваліфікаційних критеріїв до учасників процедури, які повинні мати обладнання, матеріально-технічну базу, технології, працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. Статтею 20 ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» зазначені обов'язки операторів ринку, про які теж не одноразово наголошувалося спеціалістами служби. Ми бачимо, що керівництво Красилівської територіальної громади та відділу освіти, молоді та спорту Красилівської міської ради не бере до уваги усі рекомендації, роз'яснювальні роботи, листи Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області», - кажуть представники відомства.

Окрім перевірки документації, фахівці Держпродслужби також відібрали на експертизу зразки готових страв та змивів з обладнання харчоблока. Наразі чекають на результати досліджень.

Читайте також: «Хотів незаконно перетнути кордон, але заснув»: хмельничанина «розвернули» у пункті пропуску