clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
mail viber wa

Афіша

Стародавня техніка витинання придатна для поетичного осмислення дійсності (Автор: facebook.com)

Виставка "Made in Ukraine. Витинанка"

Подія відбулась 09.06.2019 Хмельницький ВідпочинокВиставки

Стародавня техніка витинання придатна для поетичного осмислення дійсності

У галереї «квARTира» Хмельницького обласного художнього музею в рамках проголошеного Року українського декоративного мистецтва відкрито чергову виставку з музейної колекції «Made in Ukraine. Витинанка».
Серед різноманітних видів народного мистецтва України витинанки займають особливе місце. Давні у своїх витоках, вони тісно пов’язані з буденним і святковим побутом людини.
Утім, творчість професійних митців Людмили Мазур та Ярослави Мотики доводить, що стародавня техніка витинання придатна для поетичного осмислення дійсності, для постановки серйозних морально-етичних проблем сучасності. Ярослава Мотика – львівська художниця, кераміст, член Національної спілки художників України. Закінчила Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва. Працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва (кераміка) і кам’яної пластики малих форм. Також захоплюється витинанням з паперу. Її творам притаманні своєрідний стиль і виразна графічна мова.
Людмила Мазур народилася на Вінничині. Проте, все її життя пов’язане з містом Хмельницький, де вона здобула середню освіту, куди повернулася 1968 року після закінчення Одеського художнього училища імені М. Б. Грекова. Талант мисткині гідно відзначений урядовими та мистецькими нагородами: вона лауреат республіканської премії ім. братів Тарасевичів, обласних – ім. Т.Шевченка та В.Розвадовського, і міської – ім. Б.Хмельницького, дипломант численних всеукраїнських художніх проектів. На вшанування пам’яті самобутньої особистості у 2000 році на Хмельниччині засновано громадську дитячу премію ім. Людмили Мазур «Подільська палітра». З 2016 року – це обласний мистецький конкурс імені Людмили та Миколи Мазурів «Подільська палітра». Л. Мазур вдалося не просто осучаснити традиційний вид народної творчості, а й, зберігаючи його самобутність, витворити нову мистецьку якість, збагативши витинанку ефектами інших видів мистецтва, переконливо продемонструвавати її станково-образотворчі спроможності.
Таким чином, роботи з колекції Хмельницького обласного художнього музею, представлені у експозиції – самодостатні, створені для споглядання, й формування тонкого естетичного смаку.На обкладинці: Л. Мазур. Пейзаж. Папір, витинання. 1989 р.
Вартість квитків: 20, 10, 5 грн.

10:00
Виставка "Made in Ukraine. Витинанка". Хмельницький обласний художній музей, вул. Проскурівька, 47.
Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Додати подію
Зв'язатися з редакцією: +38 067 905 95 55
*Назва події
*Опис події
Місце
Дата події
Час початку події
Назва Регіону
*Контактна інформація (не буде опублікована)
Редакція залишає за собою право вирішувати, чи публікувати дану подію.Архів новин

<<Лютий 2020>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
     1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29