ye-logo.v1.2
26 Листопада, 2020

На Хмельниччині профілакторії продавали за тисячі, хоча вони коштували мільйони

Кримінал 2341
Фото: sataniv.com

Перед законом за дерибан комунального майна постали близько 60 посадовців.

Одразу два профілакторія у Хмельницькій області були продані за заниженими цінами. Цьому посприяли колишні працівники Хмельницької обласної ради.
Нещодавно господарський суд визнав недійсними біржеву угоду та договір купівлі-продажу комплексу будівель та споруд табору праці і відпочинку “Збруч”, що розташований у селі Гусятин Чемеровецького району. Мало того, що профілакторій знаходиться у межах національного природного парку “Подільські товтри”, так ще й продали його за “копійки”.
“Площа комплексу складає понад 1200 квадратних метрів. На аукціоні з його продажу одному із товариств з обмеженою відповідальністю було вдесятеро занижено вартість табору праці та відпочинку. “Збруч” оцінили в трохи більше 200 тисяч гривень, хоча реальна його вартість - понад два мільйони гривень”, - розповідає прокурор Хмельницької області Олег Синишин.
Розбирається Феміда наразі і з комплексом будівель бази відпочинку профілакторію “Перлина Поділля”, що також у Чемеровецькому районі. Профілакторій площею понад 3000 квадратних метрів “удешевили” на чотири мільйони гривень. Покупець — те ж саме товариство.
“До незаконної реалізації цих об'єктів призвели зловживання колишніх посадовців обласної ради. Встановлено, що в інтересах згаданого товариства, службові особи обласної ради, товарної біржи та оцінювачі склали і затвердили необ'єктивну грошову оцінку, - пояснює Олег Синишин. - Як наслідок, профілакторії продали на аукціоні не за сім мільйонів гривень, як мали, а за трохи більше 900 тисяч гривень.”
Також правоохоронці виявили, що Хмельницька обласна рада продовжує порушувати закон України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в України”, адже досі ще не розробила і не затвердила нормативно-правовий акт з питань конкурсу.
Прокуратура Хмельницької області уже провела більше сотні перевірок, за якими відкрила десять кримінальних проваджень, а до відповідальності притягнуто 58 посадовців. Господарському суду пред'явлено 56 позовів з вимогами на загальну суму майже 18 мільйонів гривень.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую