ye-logo.v1.2
8 Квітня, 2020

Екс-очільник «Хмельницькобленерго» може сісти за грати на тривалий термін

Кримінал 5564 1
Олександра Шпака підозрюють у розтраті 23 мільйонів гривень
Олександра Шпака підозрюють у розтраті 23 мільйонів гривень. Фото: з архіву

Сьогодні йому оголосили підозру в розтраті 23 мільйонів гривень.

Управлінням з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України спільно зі співробітниками Служби безпеки України викрито механізм розтрати коштів державної енергопостачальної компанії ПАТ «Хмельницькобленерго» колишнім її керівником та представниками підприємств Російської Федерації. Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

Не називаючи прізвища, у Хмельницькому розуміють, що справа стосується 66-річного Олександра Шпака, який до березня 2016 року багато років (з 1998 року) очолював «Хмельницькобленерго».

У Генпрокураторі повідомили: «У 2013 році під час реалізації проекту будівництва важливої для забезпечення надійного електропостачання міста Хмельницька трансформаторної підстанції класу напруги 110/10 кВ «Прибузька», службовими особами ПАТ «Хмельницькобленерго» забезпечено перемогу у тендерній процедурі посередницькій комерційній структурі із Російської Федерації. Окрім цього встановлено, що юридична особа країни-агресора та її реквізити використані для завищення вартості обладнання, а фактичним виконавцем робіт протягом 2015-2016 років було ТОВ «Подільський енергоконсалтинг», яке задіювалося організаторами злочинної оборудки для привласнення коштів державного обленерго та виведення активів до тіньового сектору економіки».

У ході досудового розслідування кримінального провадження за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, проведено позапланову ревізію фінансово-господарської діяльності ПАТ «Хмельницькоблнерго», отримано висновки будівельно-технічної та судово-економічної експертиз, результатами яких підтверджено суму завданих збитків державній компанії у розмірі 23 мільйони гривень та, цитуємо: «задокументовано причетність колишнього керівника до вчинення кримінального правопорушення».

Сьогодні, 24 квітня, Олександру Шпаку повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та вручено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, яке також скеровано на розгляд до суду. Якщо провину Олександра Леонідовича доведуть у суді, то йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую